Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Парламент прийняв антирейдерський закон

140481
 

Верховна Рада внесла зміни до деяких законів щодо вдосконалення держреєстрації прав на нерухоме майно та захисту прав власності (№5067). За прийняття документа проголосував 271 народний депутат.

Документ розроблений з метою захисту прав власності при реєстраційні дії, посилення адміністративної та кримінальної відповідальності суб’єктів реєстраційних дій, учасників незаконного змови.

Як пояснила, представляючи документ, член комітету з питань податкової та митної політики Оксана Продан, документом передбачено, що реєстратор, отримавши заявку на проведення реєстраційних дій з нерухомого майна, невідкладно повідомляє про цевласнику нерухомого майна. При цьому у власника є 10 днів на оскарження реєстрації.

Передбачається, що справжність підписів засновника (учасника), яка подається для державної реєстрації змін про юридичну особу, повинна бути нотаріально засвідчена.

Такий же процедурі підлягає справжність підпису на установчому документі, передавальному акті і розподільчому балансі юридичної особи, заяві про вихід з товариства.

Крім того, проектом пропонується внести зміни до закону про надання електронного цифрового підпису виключно за особистої присутності передплатників, в тому числі посадових осіб підприємств, пропонується ускладнити процедуру відкриття нового розділу в Державний реєстр прав на нерухоме майно.

У той же час, з метою належної реалізації права особи, яка вважає, що його право порушено, на оскарження рішення, дії або бездіяльність державного реєстратора, суб’єкта державної реєстрації, проектом закону пропонується збільшити термін для подачі скарги до Міністерства юстиції та його територіальних органів із 30 календарних днів до 60 календарних днів.

До нововведень, які пропонується передбачити в проекті, належить надання права Мін’юсту та його територіальним органам за результатами розгляду скарги направити подання про анулювання свідоцтва про право на зайняття нотаріальною діяльністю у Вищій кваліфікаційній комісії нотаріату при Міністерстві юстиції.

З метою виявлення порушень порядку держреєстрації прав державними реєстраторами, уповноваженими особами суб’єктів державної реєстрації проектом пропонується ввести здійснення Мін’юстом постійного моніторингу реєстраційних дій в Державний реєстр прав на нерухоме майно та Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Як повідомив перед голосуванням глава комітету з питань економічної політики Андрій Іванчук, комітет рекомендує прийняти закон в цілому, за винятком змін, які пропонувалися до закону про виконавче провадження.

Джерело: biz.liga.net

, , , , ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно