Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Парцхаладзе хоче побудувати другий «Буковель»

7170.jpg
 

У Київській області може з’явитися свій гірськолижний курорт рівня «Буковеля». «Ми хочемо в Київській області створити туристичний спорткомплекс з гірськолижними трасами і сноупарк, куди б під час сезону з’їжджалися жителі з усієї області.Це буде аналог Буковеля в самому серці Київського регіону », – написав заступник голови Київської ОДА Лев Парцхаладзе на своїй Facebook-сторінці.

Подробиць він майже не повідомив. Розповів лише, що розташування майбутнього курорту – місто Ржищів, а його площа – 14 га.«Шукаємо інвестора для цього проекту. І готові до обговорення та співпраці », – написав Парцхаладзе.

«Буковель» з історією

Деталі проекту: обсяги інвестицій, терміни окупності та ін. – В КОДА розкривати поки не мають наміру.«Географія цього місця має на увазі, що там можна робити траси, і досить великі. Це дійсно не Буковель, але можна створювати інфраструктуру.Тобто теоретично інвестори з туристичної галузі, які готові цим питанням займатися », – сказав директор департаменту економічного розвитку і торгівлі КОДА Ігор Самойлов, відповідальний за розвиток великих інвестиційних проектів в області.Він і Лев Парцхаладзе пообіцяли поділитися подробицями найближчим часом на публічній презентації.

Трохи більше про можливе проекті знають в самому Ржищеві.Як повідомив голова Ржищівського міськради Микола Спичак, нині вони справді ведуть переговори з КОДА щодо інвестпроекту будівництва гірськолижного курорту на виїзді з Ржищева в місцевості Березівка.Правда, подробиць про нинішніх потенційних інвесторів він поки не знає.

За його словами, це друга спроба побудувати гірськолижний курорт в цій місцевості. Попередній інвестор чотири роки тому не зміг подолати опір столиці і проект заглох.

Як розповідає Микола Спичак, міськрада готова навіть розробити проектну документацію за свої гроші, аби з’явився реальний інвестор.Але поки, судячи з малословності КОДА, мова йде не стільки про проект і інвесторах, скільки про ідею і пошуках бажаючих її підтримати.

Гірськолижний конкурент

Проект, анонсований КОДА, є не єдиним потенційним гірськолижним курортом в регіоні.У тому ж Ржищеві, але на іншому кінці міста більше п’яти років тому вже була зроблена спроба створити спортивно-розважальний комплекс, до складу якого повинна була увійти і гірськолижна траса.

У 2009-2010 роках бізнесмен Олександр Решетніков активно просував і лобіював ідею створення «готельно-туристичного» комплексу прямо на березі Дніпра, близько найвищого місцевого пагорба і головної місцевої пам’ятки – Іван-гори.Для промотування проекту та пошуку інвесторів Решетніков навіть зняв відеоролик, в якому розповідав про привабливість регіону і потенціалі майбутнього комплексу.

Як розповів Віктор Горовий, творчий керівник ТАМ «Контур», яка розробляла проект Решетникова, комплекс складається з трьох черг і, відповідно, під нього необхідні три сусідніх ділянки. Перша черга займе 1,5 га, друга – 2,5 га.На них розташуються спортивні, оздоровчі та готельні об’єкти. Третя черга буде відведена під лижні траси, які планується розмістити на площі в 7-8 га. «Це трохи більше, ніж гірськолижна майданчик у Протасовому Яру», – пояснює Горовий.Перепад висоти, за його словами, складе близько 30 м.

Однак Решетніков так і не зміг домогтися землевідведення.Зараз же, як пояснює Микола Спичак, такої можливості немає зовсім, тому що у міста немає ДПТ, немає і грошей на його розробку, тому відповідно до чинного законодавства місцева рада не має права виділяти землю під будівництво.

Втім, Горовий запевняє, що проект дуже реалістичний навіть у сьогоднішніх умовах, і що зараз інвестор повернувся до питання здійснення своєї давньої мрії. «Можливо, він буде реалізований навіть скоріше, ніж проект КОДА», – говорить архітектор.

Може бути успішним

Генеральний директор керуючої компанії «Системи» Михайло Шпір вважає, що будь-який з ржищівських проектів може бути успішним.Правда, як підкреслює експерт, складно назвати їх гірськолижними курортами (скоріше це атракціони), і конкурувати вони будуть не з карпатській Буковелі, як заявляють в КОДА, а з київським Протасовим Яром. Зате окупитися проект може досить швидко, року за три.«Оскільки в країні зруйнована економіка і люди не їздять за кордон, будь гідний продукт такого роду в київському регіоні буде затребуваний», – упевнений Михайло Шпір.

У свою чергу, гендиректор ТА TUI Ukraine Володимир Щупак вважає, що говорити про успішність проектів, поки не відомі подробиці, рано. Але припускає, що вони зможуть стати популярними, навіть якщо будуть конкурувати між собою.Головне, за його словами, – правильна реалізація. «Гірськолижний курорт не може функціонувати менше двох місяців у році, тому потрібні не тільки снігові гармати, але й охолоджуючі пристрої», – зазначає він.Хоча знайти інвесторів в сьогоднішніх умовах, на його думку, буде непросто, навіть якщо йтиметься про українські інвестиції.

Джерело: abcnews.com.ua

, , , ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно