Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Пасивні будинки: архітектурні рішення, що заощаджують тепло

7221.jpg
 

Переваги

Архітектурні рішення пасивного будинку забезпечують:

скорочення площі зовнішніх огороджувальних конструкцій (бо як би добре не були утеплені стіни, через них все одно йде тепло);

відкритість будинку променям зимового сонця з урахуванням їхпадіння на матеріали, здатні акумулювати тепло;

огородження від літнього сонця, щоб уникнути перегріву;

поділ будинку на холодні і теплі зони (щоб не обігрівати приміщення, в яких допустима низька температура).

При проектуванні використовують ряд прийомів, цілком доступних кожному забудовнику і не підвищують вартість зведення.

Компактність будівлі

Стандарти будівництва пасивного будинку вимагають якомога меншої відносини площі огороджувальної поверхні будівлі до сумарного обсягу приміщень (меншого коефіцієнта компактності, який для індивідуального пасивного будинку повиненстановити не більше 0,6).

Чим ближче план будівлі до квадрату, чим менше виступів і западання, еркерів і лоджій, тим менше периметр стін і нижче цей коефіцієнт. Проста форма даху також має меншу поверхню і краще, ніж складна.

Крім того, будівлі з меншим будівельним об’ємом за інших рівних умов мають більший коефіцієнт компактності в порівнянні з більш великими будівлями (тому пасивний будинок вигідно будувати на дві сім’ї).

Орієнтація по сторонах світу

З південного боку (допускається відхилення на 30о) розміщують житлові кімнати, в яких має бути тепло і світло.Їх постачають великими вікнами, площа яких може досягати 70% площі всіх світлопрозорих конструкцій споруди (але при цьому скління південного фасаду має становити не більше 40% його площі).

Взимку в південні вікна будуть проникати промені низького сонця, які додатково нагріють приміщення. Ефект збільшиться, якщо всередині промені потраплять на масивний матеріал темного кольору, який саккумулірует тепло і віддасть його у вечірній і нічний час.

Це може бути протилежна вікну цегляна внутрішня стіна (тоді приміщення не повинно бути занадто глибоким), масивний підлогу, покритий керамічною плиткою.

Будівлі, затінюючі взимку південний фасад, неприпустимі.Але влітку необхідно уникнути перегріву приміщень. Найкраще мати над вікнами козирок (наприклад великий звис даху, балкон), який створить затінення від високостоящую сонця.

Допоможуть також віконниці і жалюзі, розташовані зовні (характерний елемент в південних країнах). Можливі дерева перед вікнами, які влітку закриють сонце, а взимку скинуть листя й пропустять його промені.Однак рослинності не повинно бути багато, оскільки навіть стовбури створюють затінення.

Східні та західні вікна повинні складати близько 30% від всього скління будинку.Їх велика площа не вигідна – влітку вони привернуть зайве тепло, а в зимові дні не зможуть приносити достатньо енергії.

З північної сторони будинку розміщують допоміжні та господарські приміщення, мінімально потребують світлі і теплі.Вікон з цього боку не роблять.

Створення буферних зон

Це прибудовані до будинку приміщення, які не опалюються, а «харчуються» теплом від стін будинку і зменшують їх охолодження. З північної сторони буферною зоною можуть служити гараж, вхідний тамбур, холодні комори.

З південного боку іноді влаштовують зимовий сад, створивши в ньому умови для накопичення тепла зимового сонця (за рахунок масивних підлоги і фронтальної стіни), а влітку передбачаючи затінення.Ці приміщення, виведені за опалювальний контур, можуть становити близько 20% площі будинку.

Використання стіни Тромба

Це спеціальна конструкція, розташована на південному фасаді і призначена для акумуляції сонячної енергії і віддачі її в холодну пору доби.Традиційна стіна Тромба являє собою масивну, забарвлену в темний колір стіну товщиною 20-40 см, перед якою встановлено скління з багатокамерного склопакета, бажано енергозберігаючого.

Відстань між склом і стіною може бути від 15 см і більше.Тепло сонця поглинається темної поверхнею і зберігається в стіні, повітряний прошарок підсилює нагрів, оскільки скло запобігає зворотне випромінювання в атмосферу.

Коли температура в кімнаті падає, тепло повільно передається всередину.У будь-який час року стіна працює як комфортний обігрівальний прилад. При товщині 40 см вона нагрівається за 8-10 годин і після заходу сонця віддає тепло. Ця конструкція не обов’язкова, але бажана в пасивному будинку.

Енергозберігаючий ділянку

Не завжди територія підходить для будівництва пасивного будинку. Повинна бути можливість орієнтувати основні житлові приміщення на південь, важлива відсутність затінення цього напрямку будівлями.Не підійдуть ділянки, розташовані на північному схилі (не вдасться повною мірою скористатися південним сонцем) або вершині пагорба (тепловіддачу стін і даху збільшить обдування вітром).

Що стосується насаджень, то з півдня краще повністю обійтися без дерев (хоча не виключено використання листяних порід). З західної та східної сторін будинку можуть рости як листяні, так і хвойні дерева.З півночі як вітрозахисту ближче до стін корисно посадити хвойні, розташувати госпбудівлі.

Правильні архітектурно-планувальні рішення здатні на 30-50% знизити енергоспоживання будинку. Поліпшать показники спеціальні будівельні заходи.

Джерело: superdom.ua

, ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно