Категории
3941.jpg
Неоднозначності в новій системі надання субсидій
15.05.2015 Недвижимость
 

Нова система надання субсидій з оплати послуг ЖКГ, яка почала функціонувати з 1 травня 2015 року, містить ряд пасток для українців.

Про них повідомляють юристи. По-перше, якщо згодом виявиться, що при заповненні декларації особа внесла недостовірні дані, субсидія скасується, а людина буде змушений сплатити подвійний розмір від раніше нарахованої суми. Причому до уваги не береться, свідомо він це зробив чи в силу необізнаності з правилами заповнення.

По-друге, невідомо, звідки будуть братися факти з неправдивими даними, якщо вся інформація перед отриманням субсидії обов’язково перевіряється уповноваженими органами: ЖЕКами, Держреєстром фізичних осіб та Пенсійним фондом. Тобто, якщо ці органи дали позитивні відповіді, ніяких розбіжностей в задекларованої інформації виявлено не було. Виходить, органи соціального захисту населення вже після призначення субсидії будуть уповноважені перевіряти раніше затверджені ними ж відомості про доходи та майно громадян. І тут законодавець не окреслює, які саме аргументи будуть прийматися до уваги – можливо, звернення “добрих” сусідів, які вказуватимуть на додаткові доходи та інше.

Крім того, якщо субсідіанти мають додаткові джерела для існування, не зазначені у декларації про доходи та майно, такі як: здача в оренду житло, працю без офіційного працевлаштування, доходи від народних промислів, утримання худоби, – в субсидії їм відмовлять.

Як варіант можна навести такий приклад. Пенсіонер, зводячи кінці з кінцями, вирішив підзаробити пару гривень на ринку, продаючи там свою молочну або м’ясну продукцію. Якщо факт буде задокументований, на субсидію він може не розраховувати. При цьому неважливо, скільки він заробив, можливо, навіть і нічого.
Як відомо, субсидія не призначатиметься тим, хто протягом року перед її оформленням здійснив покупку або продаж майна або послуг на суму, що перевищує 50 тис. грн. Незважаючи на те, що за прогнозованими на 2016 рік курсом йдеться про трохи більше, ніж $ 2 тис., це обмеження не так легко обійти. Тобто, навіть якщо людина матеріально не забезпечений, але, за останній рік, наприклад, продав квартиру, яку не міг утримувати, і придбав меншу, субсидії він не отримає ні в якому разі.

У квітні українці отримали бланки заяв на субсидії та бланки декларацій про доходи разом з рахунками за комуналку. Незважаючи, на перший погляд, спрощення з боку держави, у багатьох людей виникають питання щодо заповнення паперів.

Джерело: vgoru.org

Читайте также

** *