Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Перед заселенням в орендованому будинку слід все фотографувати

2132.jpg
 

Киянка 27-річна Тетяна Зеленко місяць шукала квартиру на новорічні свята. За 1 тис. Грн на добу зняла будинок у передмісті. Планує святкувати з друзями.
– Кажуть, попит впав. Ніфіга! – Каже жінка. – Знайти нормальну квартиру нереально. Ми подивилися десятки варіантів. Пропозицій мало, тільки якийсь дешевий совок (приміщення з ремонтом, які робили 30 років тому. – “ГПУ”).

Тетяна працює менеджером з реклами, чоловік Артем – власник фотостудії. Мають однокімнатку в мікрорайоні Оболонь.

– Наша компанія – чоловік 10-15. Знімаємо квартиру, щоб нормально потусити. Хочеться, щоб були комфортні меблі, техніка.Торік зняли приміщення з джакузі і сауною, цього року шукали таке ж. Кияни не поспішають здавати квартири заздалегідь. Чекають подорожчання перед Новим роком.

У Києві оренда однокомнатки на новорічну ніч коштує близько 500 грн.

– За два дні до свят просять втричі більше. А 31 грудня ціна різко падає. Але сидіти до останнього ризиковано. Молодь спеціально чекає гарячих пропозицій, відразу розбирає. У позаминулому році, правда, пощастило.Оголошення викинули на сайт вночі 30 грудня, одразу виїхали і домовилися.

Перед заселенням в квартиру Тетяна Зеленко радить попередньо познайомитися з власником, укласти договір оренди.Вказати ціну, скласти перелік побутової техніки і меблів, відзначити їх стан.

– У нас були прецеденти, – згадує. – Коли дивилися квартиру, там було все, аж до кухонного комбайна. А коли вселялися, залишилися тільки плита і ніж.Власник все зніс в порожню кімнату і закрив. Перед заселенням в орендованому будинку фотографую все. Це уберігає від незрозумілих розборок. Раз з нас хотіли здерти гроші, нібито вкрали сервіз. Справа дійшла до суду. На фотках побачили, що його не було.Завжди перевіряйте чистоту ліжку. Господар повинен дати чисту білизну, застеляти його потрібно самому. Краще брати своє.

Обов’язково радить перевірити справність побутової техніки.

– Хлопці соромляться, посилають мене, – сміється. – Я спокійно включаю все джакузі, колонки.Якщо щось не працює, прошу відремонтувати. Пишу інструкції: як вимкнути світло, перекрити воду, включити згаслий котел. Якось гуляли на квартирі, а там прорвало трубу. У аварійку НЕ додзвонилися. Цілу новорічну ніч затикали діру ганчірками.Потрібно врахувати, в компанії будуть пари або окремо хлопці і дівчата. Якщо пари, то кожній потрібна окрема кімната. Раджу продумати питання ялинки та прикрас. У квартирах їх не ставлять.

Агентства нерухомості почали здавати приміщення для новорічної ночі.Кажуть, цього року ціни вдвічі нижче, ніж в 2013-му. Попит зменшився вдвічі.

Вазони полили горілкою.

– Квартири на новорічні свята знімає переважно молодь, – говорить Віктор Несін, голова наглядової ради Ріелторської палати України.- Для господарів це величезні ризики. Особливо для власників маленьких квартир. У позаминулому році був випадок. Двокімнатку зняли діти багатих людей. У приміщенні елітні меблі, ексклюзивні вазони, на підлозі дорогий килим товщиною 5 сантиметрів.Власник був в шоці, коли побачив все після свят. Килим брудний, в нього втоптати кілька пачок попкорну, вазони поливали горілкою. Тільки завдяки договору оренди відшкодував 15 тисяч гривень.

Віктор Несін каже, що після новорічних свят половина власників судиться з квартирантами.

– У договорі варто прописати все. Хто знімає квартиру, скільки людей буде, хто буде мити посуд і виносити сміття.Досить двостороннього договору з підписом власника і наймача. У суді він матиме силу.

Джерело: gazeta.ua

Возможно, Вам также будет интересно