Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Передача програм доступного житла в регіони призведе до нового витка корупції

2284.jpg
 

Відсутність єдиного підходу до стимулювання будівництва доступного житла не дасть можливості забезпечити рівний доступ до них нужденних громадян по всій країні.

Передача на рівень регіональних влад реалізації програм будівництва доступного житла може спровокувати появу нових корупційних схем.Таку думку висловив керівник відділу продажів ЖК “Park Stone” Дмитро Шостя, коментуючи відповідні ініціативи уряду.

За його словами, відсутність єдиного підходу до стимулювання будівництва доступного житла не дасть можливості забезпечити рівний доступ до них нужденних громадян по всій країні.

“Якщо регіон сам формуватиме політику залучення інвестора для будівництва доступного житла, то це дозволить створювати преференції для конкретних забудовників, штучно завищуючи вартість квадратного метра.Критерії відбору повинні бути загальними для всіх областей, а метраж – регулюватися Мінрегіоном в залежності від потреб кожного регіону “, – вважає експерт.

На думку Д.Шості, при передачі повноважень з реалізації програм доступного житла на місця, фінансування таких проектів також ляже на плечі місцевих бюджетів.

“Подужати таку додаткове навантаження, навіть якщо мова йде просто про розробку проектної документації та інвестуванні тільки частини коштів у проект, зможе далеко не кожен міський або обласний бюджет.При цьому фінансова стійкість місцевої казни і потреба людей у ​​житлі – це далеко не завжди взаємозалежні величини.Тому рано чи пізно державі все одно доведеться повернутися до централізованої підтримки програм доступного житла “, – додав керівник відділу продажів ЖК” Park Stone “.

Він також нагадав, що самі по собі програми доступного або соціального житла не дадуть такого ефекту для будівельної галузі та економіки в цілому, як масштабне відновлення іпотечного кредитування.

Джерело: ubr.ua

Возможно, Вам также будет интересно