Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Первинний ринок нерухомості зміцнює позиції за рахунок бюджетного сегмента.

2717.jpg
 

Зупинка фінансування держпрограм житлового будівництва і бажання українців найбільш вигідно й економно інвестувати в квадратні метри спричинили за собою свого роду переділ на первинному ринку.

Останні роки показали, що основний обсяг попиту покупців первинної нерухомості припадає на бюджетний сегмент. Девелопери тенденцію вловили, і вже зараз близько 75% житла на «первинці» представлено проектами економ-і комфорт-класів.

За даними консалтингової компанії City Development Solutions, питома вага бюджетного житла в загальній структурі ринку продовжує набирати обертів, в той час як кількість квадратних метрів житла бізнес-класу і попит на нього скорочується.Крім цього, збільшується і частка однокімнатних квартир (56%) – малогабаритне житло також представляються найбільш вигідним вкладенням в останній час.

Столичні лідери нової пропозиції – Дарницький і Святошинський райони, але попит зміщується і на передмістя.Покупка квартири там за умови добре розвиненої інфраструктури, на думку експертів, є гарною альтернативою новостроям на околиці Києва.Також інвестори стали проявляти інтерес до клубних домівках – міський житель втомлюється від тісного сусідства в багатоквартирних комплексах.

В CDS вважають, що зростання гривневих цін в економ-класі (в середньому на 40% за 2014) був найменший у порівнянні з іншими класами житла саме через високу конкуренцію забудовників і найменшою валютної складової в собівартості будівництва.Девелоперів також визначено стримував психологічний аспект – покупці економ-класу просто б не набували квартири по «космічним» цінами.

Експертні прогнози стверджують, що в 2015 р найбільший попит буде за квартирами в бюджеті до 800 тис.гривень, що складе 2 \ 3 всіх угод. Очевидно, що зростання гривневих цін в році продовжитися і в першу чергу за рахунок відповідного зростання вартості будівельно-монтажних робіт, матеріалів, інженерних систем.

«2015 буде нелегким для ринку житлової нерухомості, нові проекти зажадають більшого фінансування, тому що покупець сьогодні віддає перевагу проектам з високим ступенем готовності. Відповідно, не всі девелопери зможуть почати нові будівництва.З іншого боку, у виграші опиняться ті, хто зможе вивести на ринок свої проекти в 2015-2016 роках, так як в умовах зниження нової пропозиції і вимивання найбільш ліквідних квартир протягом 2014-2015 рр.поповнення ринку новими цікавими проектами буде позитивно сприйнято покупцями », – вважає старший консультант консалтингової компанії City Development Solutions Вікторія Погасій.

А ось ті проекти, які були на час заморожені через що обрушився кризи, зможуть мати можливість реабілітуватися.«При нормалізації макроекономічного стану забудовники, які на час призупинили діяльність і будівництво нових будинків, через короткий проміжок часу зможуть знову вийти на ринок і представити нові проекти», – обнадіює старший аналітикдепартаменту стратегічного консалтингу компанії UTG Костянтин Олійник.

Джерело: realt.ua

Возможно, Вам также будет интересно