Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Під Києвом з’явиться UniverCity

17383.jpg
 

Столична область отримає університет, індустріальні парки і електротранспорт.
У 2017 році інвестори почали проявляти значний інтерес до проектів “під ключ”. Про це ABCnews розповів керівник департаменту стратегічного консалтингу компанії UTG Ростислав Симонов. Серед таких проектів – і новий університет під Києвом.

Зростання інвестиційного інтересу

За останні 12 місяців, за даними UTG, відбулося різке збільшення попиту на консалтингові послуги. На прикладі компанії зростання склало 81%.За цей період її співробітниками було розроблено 58 проектів в різних сегментах нерухомості загальною площею 8,5 млн кв. м.”Інвестиційна ємність цих проектів становить $ 4,5 млрд, це можна порівняти з сумою, яку планує залучити столиця в свої інвестиційні проекти в 2017-му році”, – повідомив Ростислав Симонов.Таку тенденцію підвищення інвестиційного інтересу до країни в UTG називають однією з прикмет відновлення економіки.

Ще однією позитивною тенденцією стало пожвавлення активності в регіонах.Велика частина проектів як і раніше припадають на столицю і область, але досить несподіваним виявився сплеск на південному сході країни: у Дніпрі (7 проектів), Одесі (5), Кременчуці (3), Запоріжжя (2).

Значна частина обсягів виконаних концепцій припала на житлову нерухомість. “Ці об’єкти просто крупніше, тому 70% площ, майже 6 млн кв. М, представляють проекти житлової забудови, офісну представляють 1,96 млн кв. М (13%), торгівлі – 963 тис. Кв.м (11%), решта – МФК “, – пояснив Ростислав Симонов.

У що інвестують

“Сегменти найрізноманітніші.Міжнародні інвестори заявляють про своє бажання вийти на ринок і просять надати весь комплекс послуг, від концепції до реалізації проекту “, – повідомив Ростислав Симонов.

Наприклад, в столиці цікавляться торговельною нерухомістю, включаючи реконцепцію діючих об’єктів. Планований обсяг інвестицій в один об’єкт становить від $ 5 млн до $ 10 млн.

Але основна маса запитів – на проекти вартістю $ 15-20 млн в комерційну нерухомість. Є навіть, за словами Ростислава Симонова, які бажають вкладати кошти в індустрію гостинності.”Цікавлять невеликі проекти на узбережжі Чорного моря, пріоритет зараз – Одеська область”, – повідомив експерт.

Як розповіла директор зі зв’язків з клієнтами UTG Жанна Ржанова, серед великих концепцій в активній стадії знаходиться багато нових форматів для України. Наприклад, 7 з 58 проектів – це рітейл-парки, незвичний поки формат торговельної нерухомості для нашої країни, нагадує магазини навколо великої парковки.

Також великий інтерес до індустріальним паркам, таких проектів кілька, один з них – в столиці.Але який саме бізнес з’явиться тут і коли – поки на стадії обговорення.

нові формати

Найнесподіванішим з озвучених проектів став UniverCity, університет з кампусом та іншої необхідної соціальної інфраструктурою в Київській області.Подробиць про замовника і локації проекту не розкрили. Однак повідомили, що проект буде реалізовуватися на території близько 400 га. “В цілому проект розрахований на 20 років і потребує близько $ 2 млрд. Інвестицій.Крім університету, а переговори ми ведемо з американськими вищими навчальними закладами, тут з’явиться і житло, і офіси. Забудова буде малоповерхової “, – пообіцяв Ростислав Симонов.

Значно змінюються підходи до житлових проектів.Так, з огляду на значний інтерес девелоперів до столичного передмістя і внаслідок цього зростаючу конкуренцію, один з проектів запропоновано розвивати в новій концепції “місто в парку”. З 8,8 га під забудову піде лише 2,8 га.Причому тут з’являться не тільки житлові будинки до 16 поверхів, а й торговий і офісний центри, а також повноцінний спорткомплекс. Обсяг забудови близько 100 тис. Кв. м, проживати, за оцінками UTG, тут зможуть близько 3 тис. чоловік. Локація проекту поки не розголошується.

“В цілому гряде масштабна урбанізація передмістя столиці. Є попит на заміські проекти формату” місто в місті “, це можливо лише при забудові великих територій, від 10 до 100 га.Тільки тоді девелопер може створити умови майбутнім мешканцям для гармонійного життя і мінімізувати човникову міграцію.Причому від девелоперів надходить багато запитів на забезпечення цих ділянок електротранспортом “, – розповів заступник керівника департаменту стратегічного консалтингу UTG Костянтин Олійник.

Джерело: abcnews.com.ua

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно