Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Під Євробачення-2017 Україні знову буде бум хостелів

ddc2d1901abf
 

Минулий рік для українських хостелів був не з кращих – багато хто стояв напівпорожніми. Провальними виявилися і нинішні травневі свята. Проте, власники економних готелів розраховують поправити свої справи вже цього літа, розповіла віце-президент Всеукраїнської хостел асоціації Олена Іващенко.

Готуються переписувати цінники

Загальна кількість туристів, які цієї весни зупинялися в українських хостелах, в порівнянні з минулим роком, збільшилася. Зокрема, було багато заїздів у березні і квітні. Але ось маївка “не зіграла”: заповнюваність у свята суттєво впала. Окремо стоять хіба що львівські хостели, яких ця тенденція практично не торкнулася.

“У травні київські хостели добре заповнювалися тільки на вихідні, і в основному групами. Що стосується інших днів, то заїздів було набагато менше, ніж в минулому році”, – говорить Олена Іващенко.

Але влітку власники хостелів очікують напливу туристів. І якщо за часів, коли з клієнтами було зовсім погано, міні-готелі були змушені знижувати ціни на 10-40 грн. з людини на добу, то якщо все піде за планом, розцінки будуть рости.

На сьогоднішній день, вартість проживання в стандартному хостелі в багатомісному номері, в середньому, коливається від 100 до 150 грн. з людини на добу. В двомісному доведеться заплатити 350-500 грн.

“Влітку ціна буде стартувати з 130 грн. У загальному номері і з 400 грн. за двомісний номер. Подорожчання на 10-20% намічено на липень-серпень”, – розповіли в адміністрації мережі одеських хостелів Star і Star-2.

Менше іноземців

При цьому терміни бронювання часто залежать від мети поїздки, кажуть “хостельери”. Туристичні групи зупиняються на одну-дві ночі, учасники спортивних змагань і конференцій – на три-чотири. Туристи – “одиночки” просять забронювати їм ліжко-місце на 2-4 ночі. В Одесі можуть гостювати до тижня.

“Змінився і портрет середньостатистичного мешканця – зараз це переважно внутрішні туристи, для яких у першу чергу важлива ціна”, – зазначив власник мережі міні-готелів DREAM Hostel Євген Лавренюк.

Щоб заслужити лояльність клієнтів, багато хостелів надають безкоштовні чай і каву, допомагають організувати екскурсії та ін.

Рятівне Євробачення

Незважаючи на кризу, в Україні продовжують відкриватися нові хостели. Щомісяця про себе заявляє, як мінімум, 1-2 об’єкти, які дотримуються стандартів Міжнародної федерації хостелів. У столиці з’являється в середньому 3-4 нових міні готелю в рік.

Сплеск активності потенційних інвесторів може статися під Євробачення-2017. При цьому бажаючим розпочати такий бізнес, слід розуміти, що один тільки пісенний конкурс, хоч і європейського масштабу, який триває всього тиждень, не здатний окупити відкриття готелю, кажуть “хостельери”.

Навіть багатьом нинішнім власникам потрібно підтягнути рівень послуг і сервісу, щоб розраховувати на залучення європейських меломанів. Проте, можливість підзаробити все-таки з’явиться.

“Ціни, швидше за все, виростуть в 2-3 рази, особливо з огляду на, що зараз вони знаходяться на критично низькому рівні, як для Європи”, – зазначив Євген Лавренюк.

Втім, за словами Олени Іващенко, з досвіду минулого Євробачення і Євро-2012, ті, хто різко підняв свої розцінки – прогоріли, а ті, хто підвищили їх максимум на 50%, змогли заробити і залишилися задоволені.

Але в будь-якому випадку заповнюваність повинна бути гарною, вважають експерти. “Хоча, з досвіду минулого Євробаченням, все одно приїхало менше людей, ніж ми очікували. Основними відвідувачами були офіційні делегації та журналісти, а вони селилися, в основному, в готелях”, – зауважила Олена Іващенко.

Ситуацію могло б поліпшити прийняття законодавчих актів по стандартизації та контролю роботи хостелів в Україні. Адже в країні дуже багато “нічліжок”, які хоч і називають себе хостеламі, але такими по суті не є. Втім, їхня цільова аудиторія, швидше, не туристи, а заробітчани.

Джерело: ubr.ua

, , , , , , ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно