Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Підприємство не платить податок, якщо набуло і продало нерухомість в межах місяця

4387.jpg
 

Державна фіскальна служба роз’яснила: якщо суб’єкт господарювання придбав і продав об’єкт нерухомості в межах одного місяця, то за наявності документального підтвердження, він звільняється від обов’язку сплати та подання податкової декларації зподатку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Відповідно до пп. 266.7.5 п. 266.7 ст.266 Податкового кодексу платники податку – юрособи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають до контролюючого органу за місцезнаходженням об’єкта оподаткування декларацію за формою, встановленою впорядку, передбаченому ст. 46 НК, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

За новоствореному (нововведень) об’єкту житлової та / або нежитлової нерухомості декларація юридичною особою – платником подається протягом 30 календарних днів з дня виникнення права власності на такий об’єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, вякому виникло право власності на такий про об’єкт.

Підпунктом 266.8.1 п. 266.8 ст.266 НК визначено, що у разі переходу права власності на об’єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом календарного року податок обчислюється для попереднього власника за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив правовласності на зазначений об’єкт оподаткування, а для нового власника – починаючи з місяця, в якому виникло право власності.

Джерело: jurliga.ligazakon.ua

, , , ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно