Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Підприємці залишаться без бізнесу через неофіційну оренду

6884.jpg
 

Минулого тижня міжнародна компанія Colliers International опублікувала дані дослідження сегмента торгових приміщень в Україні. Результати підтвердили, що пропозиція таких площ як і раніше істотно перевищує попит.Відповідно, це впливає і на орендні ставки, пише Андрій Свирид в №37 журналу Корреспондент від 18 вересня 2015 року.

«Орендні ставки у великих містах для найбільш якісних торгових приміщень площею 400-700 кв.м з гарним місцем розташування сьогодні становлять у середньому близько 200-300 грн за 1 кв. м на місяць, в регіонах – 100-150 грн.Для менш якісних об’єктів, а також розташованих у периферійній частині міст – на 40-60% нижче », – говорить Сергій Сушко, директор департаменту оцінки й консалтингу Colliers International.

Але навіть такі низькі ставки в умовах економічної кризи залишаються непідйомними для малого бізнесу, тому підприємці продовжують шукати способи заощадити.Наприклад, орендують приміщення (у більшості випадків МАФи або окремі невеликі будови), не підписуючи договір оренди або підписуючи з зазначенням у документі свідомо низьких ставок.

За словами консультантів з нерухомості, це дозволяє бізнесменам заощадити 20-30% орендних платежів. Саме такий дисконт пропонують підприємцям ті орендодавці, хто намагається заощадити на податках або взагалі не світити свою нерухомість у власності.Передбачається, що, уклавши таку домовленість, «партнери» будуть проявляти один до одного деяку лояльність. Адже, як не крути, а їх пов’язує спільна, не зовсім законна таємниця.

Однак, вибираючи цей шлях, підприємці ризикують подвійно, попереджають юристи.Адже не пов’язаний законними відносинами орендодавець може в будь-який момент не тільки виселити наймача з приміщення, а й зазіхнути на його бізнес в цілому.

Під чесне слово

«Ми відкрили бізнес рік тому. Почали з ремонту приміщення.Зробили оригінальний дизайн, продумали кожну дрібницю, підібрали колірну гамму, замовили предмети інтер’єру – столики, пуфи.Ремонт зайняв близько місяця », – розповідає про запуск свого бізнесу молода підприємниця, колишня власниця невеликої кав’ярні на столичному масиві Лісовий.

За рік роботи заклад вийшло «в нуль», і господиня готувалася отримати перший прибуток.

«Головним досягненням кав’ярні та її основним капіталом стала напрацьована база постійних клієнтів. Їх було близько 350-400 чоловік, вони заходили до нас регулярно. Саме такі клієнти і формують основний дохід закладу і його прибуток », – згадує підприємниця.

Але з майбутнім прибутком і збудованим бізнесом довелося розпрощатися. Господар помешкання відмовився продовжувати договір оренди, який був укладений на рік. Господарів кафе «переконливо» попросили звільнити площу протягом тижня.Вивіз їх речей супроводжував наряд міліції, яку викликав орендодавець.

Наймачі в цій ситуації виглядали мало не злочинцями, але їх провина полягала лише в тому, що вони були переконані: орендна плата в розмірі 5.000 грн, яка справно платить, цілком задовольняє власника МАФу і з продовженням договору проблем не виникне. Але, подивившись на успіх закладу, він вирішив спробувати себе в ролі бариста на підгодованому місці.

Техніка безпеки

На думку юристів, можливостей захистити себе від свавілля орендодавців постфактум не так-то багато навіть у підприємця, який уклав договір по всій формі. Не кажучи вже про бізнесмена, снимающем приміщення на усних домовленостях.

Більше того, відмова власника площі продовжити договір не є підставою для стягнення з нього збитків або упущеної вигоди, підкреслює Євген Гончаренко, представник юридичного бюро ECOVIS Бондар і Бондар.

Щоб хоч якось убезпечити себе, юрист рекомендує передбачити в договорі оренди положення, згідно якому наймачі мають право робити ремонт, проводити обробку приміщення та ін.Можна прописати, що при розірванні договору орендоване майно повертається власнику тільки після відшкодування їм усієї вартості робіт щодо його поліпшення.

«У такому разі, якщо вартість цих робіт становитиме значну суму, то його власник, можливо, не зможе відразу її виплатити, що дозволить орендареві продовжувати користуватися ним або спонукає власника приміщення укласти новий договір оренди», -пояснює Гончаренко.

Крім того, юристи радять бізнесменам зробити все необхідне для державної реєстрації торгової марки, яка буде служити назвою кафе чи ресторану. Тоді орендодавець не зможе використовувати її в своїх цілях.

Джерело: korrespondent.net

,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно