Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Плата за газ взимку: що зміниться для українців

7218.jpg
 

Платити за газ в холодну пору року українці тепер зможуть за новою схемою. Кабмін вирішив ввести соціальну норму в розмірі 1200 кубометрів на весь опалювальний сезон, а це 6 місяців.Скільки конкретно газу, що входить в соціальну норму, витрачати протягом якого місяця, кожен споживач вирішить сам.

Згідно з тарифами, які діють з 1 жовтня 2015 року з 30 квітня 2016, за паливо, використане в межах соціальної норми, українці платять по 3,6 грн за 1 кубометр, за решту газу, понад норму – 7,188 грн за кубометр.

У більшості споживачів, які обігрівають свої будинки газом, його витрата складає 300 – 400 кубометрів на місяць, розповів експерт з енергетичних питань Юрій Корольчук.”Такий витрата буде за умови економного споживання та підвищення енергоефективності – встановленні пластикових вікон, утепленні будинків.У пікові місяці: грудень, січень і лютий людина може повністю вписатися в соціальну норму, але в березні і квітні вже доведеться платити за вищою ціною “, – говорить він.

Якщо врахувати витрати за весь опалювальний сезон, то загальна сума, на думку Корольчука, може виявитися вище, ніж якби людина використовувала по 200 кубометрів газу в рамках соціальної норми кожен місяць.”Раніше соціальна норма 200 кубометрів на місяць діяла з 1 жовтня по 30 квітня. Тобто 7 місяців”, – зазначив він.

Щоб знизити витрати на газ, українцям потрібно утеплити будинки змінити вікна, але у багатьох на це не вистачає коштів.”З точки зору енергоефективності житло багатьох українців не готове до такого підвищення тарифів на газ. Причина в тому, що у людей не вистачає грошей”, – вважає Юрій Корольчук.

Джерело: segodnya.ua

, ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно