Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Плату за оренду земельних паїв запропоновано встановити не менше 10% вартості

7143.jpg
 

У парламенті зарегістрірованзаконопроект № 3 345 про захист прав власників земельних паїв (ініціатори – О. Ляшко та О. Купрієнко, РПЛ).

Пропонується встановити рівень плати за оренду земельних ділянок с / г призначення, земельних часток (паїв) у розмірі не менше 10% визначеної відповідно до законодавства вартості земельної ділянки, земельної частки (паю).

На сьогодні діє Указ Президента від 02.02.2 002, який встановлює плату за оренду земельних ділянок с / г призначення, земельних часток (паїв) на рівні не менше 3% вартості, і передбачає поступове збільшення цієї плати залежно від результатів госпдіяльності та фінансово-економічного стануорендаря. Також існує позиція ВГСУ – в постанові від 10.10.2012 по справі № 5023/10690/11 роз’яснюється, що норма про введення плати за оренду земельних ділянок у розмірі не менше 3% є обов’язковою. При цьому згідно зі ст.21 Закону «Про оренду землі», розмір орендної плати за землі приватної власності встановлюють за згодою сторін і фіксують у договорі.

У пояснювальній записці зазначається, що Указ носить рекомендаційний характер, і своєю неоднозначністю вводить в оману населення України. Тому необхідно закріпити питання вартості оренди на рівні закону.

Джерело: jurliga.ligazakon.ua

,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно