Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Побудовані будинки назвали незаконними

6661.jpg
 

У містобудівна моніторинг незаконного будівництва потрапив з десяток готових будинків. До такого висновку прийшов ABCnews, вивчивши моніторинг. Частина житлових комплексів вже навіть заселені.Наприклад, у переліку незаконних виявилися як недавно побудовані об’єкти: ЖК «Ясногорської», ЖК «Василівська, 34», так і вдома, які давно здані в експлуатацію: ЖК «Лисківська», ЖК «Моторний», ЖК «Троєщинські липки».

«Здали і заселили!»

Забудовники з подивом дізналися, що їх об’єкти є незаконними. «Наша компанія здала« Троєщинські липки »і заселила їх дуже давно.Свої обов’язки перед інвесторами житла ми виконали повністю », – нарікає радник президента компанії« Житлоінвестбуд-УКБ »Петро Шарафедтінов.За його словами, об’єкт міг потрапити в списки діючих незаконних будівництв з тієї причини, що навколо РК і на його території ще ведеться будівництво нежитлових приміщень – можливо, у когось із забудовників просто не все в порядку з документами.Або виникла плутанина з адресами – будівельним і поштовим. «Буває, що будівельний та поштова адреси збігаються, хоча в підсумку йдеться про зовсім різні об’єктах», – припустив він.

Житловий будинок за адресою Лисківська, 35/51 теж давно обжитий новоселами.Більше того, три роки тому там вже виставлялися квартири на продаж на вторинному ринку.

Платити все одно доведеться

Всього в списки незаконних будівництв потрапило вісім будинків або ЖК, які вже заселені або фактично добудовані і готові до здачі в експлуатацію.Як вони туди потрапили? За даними прес-служби департаменту містобудування та архітектури КМДА, існує кілька причин, чому ці будинки потрапили в моніторинг незаконного будівництва.Наприклад, хтось із девелоперів в ході будівництва не встиг або не хотів підготувати весь необхідний перелік дозвільної та супровідної документації, хтось досі не розрахувався з містом, що не виплативши, наприклад, пайовий внесок.

«Бувають випадки, що будинок вже зданий або майже зданий, але у забудовника немає необхідної містобудівної документації. Йому доведеться збирати пакет документів – нехай і заднім числом.Є забудовники, які порушили права користування землею або залишилися винні за оренду або ще щось », – говорить керівник прес-сужба департаменту містобудування та архітектури Ірина Хамандяк.За її словами, якщо пакет необхідних документів забудовник не надасть, то він повинен буде виплатити місту відповідну компенсацію.

Схема або боротьба

Експерти неоднозначно оцінюють ініціативу міської влади з приводу компенсації.«Жоден будинок в Києві за останні 15 років не був зданий в експлуатацію з усіма документами. Тому мова йде або про нову корупційну схему, або про боротьбу з конкурентами », – счітаетстаршій партнер адвокатської компанії« Кравець і партнери »Ростислав Кравець.

Джерело: abcnews.com.ua

,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно