Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Почали виплачувати: кому монетизують субсидії

18107.jpg
 

Живі гроші дістануться монополістам, а споживачі отримають одноразовий платіж.
Уже в 2017 році українцям почнуть виплачувати компенсації за програмою монетизації субсидій. В кінці жовтня були сформовані списки людей, які повинні отримати компенсацію за економію субсидій. Належні їм суми грошей виплатять до середини листопада.За словами віце-прем’єр-міністра Павла Розенка, це перший крок до повної монетизації субсидій.

За підрахунками чиновників, в списках на монетизацію знаходиться 1,7 млн ​​українських домогосподарств, яким планується виділити приблизно 1,3-1,5 млрд грн.Таким чином, одна сім’я отримає компенсацію в розмірі 600-800 грн. і тільки одноразово.

Незважаючи на те, що в середньому, за підрахунками аналітиків, українці заощадили набагато більше за минулий опалювальний період, отримають вони лише ці крихти, що не може стимулювати домогосподарства до подальшої економії.

За словами аналітика «Публічного аудиту» Тараса Галайди, в середньому за минулу зиму українська сім’я, яка проживає в квартирі в 70 кв.м., заощадила близько 2 тис. Грн. Тому люди будуть відчувати себе обдуреними, каже експерт.

«Не дивлячись на те, що сім’ї провели необхідні енергоефективні заходи, вони отримають лише 600 грн. на одну сім’ю. Вже зараз люди починають гірше платити, і тенденція посилюється. І все це на тлі постійного переписування правил і критеріїв отримання субсидій.Але якщо кількість одержувачів може істотно скоротитися, то платіжки менше точно не стануть », – впевнений Галайда.

Тарифи підвищать, субсидії – немає

«Тарифи виростуть вже влітку, коли буде низьке споживання ресурсів, і людям дадуть час адаптуватися до підвищення.Постанова Кабміну щодо підвищення тарифів на газ на 20%, яке потягне за собою зростання вартості опалення і гарячої води вже є », – розповів директор Інституту енергетичних досліджень Дмитро Марунич.

До того ж, кажуть експерти, компенсації отримає лише мала частина субсідіантов. Якщо порівняти перші три квартали 2016 року з нинішнім роком, то кількість звернень від охочих отримувати субсидії зросла на 55% – з 4,7 млн ​​до 7,7 млн ​​сімей.А ще в 2015 році за аналогічний період таких заявок було подано всього 3,6 млн.

За словами президента Українського аналітичного центру Олександра Охріменка, щоб монетизувати субсидії для всіх нужденних громадян, держбюджету доведеться виділити близько 50-70 млрд грн. живих грошей.

У той же час, за даними Мінфіну, на виконання зобов’язань по субсидіях на наступний рік передбачили лише 61 млрд грн., Що менше необхідного на 10 млрд.Тому, вже зараз ясно, що грошей на всіх не вистачить і треба буде вносити зміни до держбюджету на наступний рік. Та й в цілому, прості українці почнуть отримувати виплати за програмою монетизації не раніше 2019 року.

Справа в тому, що спершу Мінфін планує монетизувати субсидії підприємствам-постачальникам послуг. Наступним кроком буде створення необхідної інфраструктури, єдиного реєстру та бази даних субсідіантов, їх верифікація і т.д.Таким чином, чиновники виключать зі списків тих, хто приховує свої «справжні доходи». І тільки після цього монетизують субсидії для домогосподарств.

На той час, говорить член Економічного дискусійного клубу Ігор Гарбарук, правила отримання істотно перекроять, щоб скоротити кількість одержувачів держдопомоги. Уже в цьому році споживачі побачать в своїх платіжках зменшену субсидію.На 10% були знижені нормативи, на які нараховується субсидія. На місяць скорочено термін надання «зимових» субсидій.

Джерело: ubr.ua

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно