Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Податком на нерухомість будуть обкладатися і будинки в зоні АТО

2281.jpg
 

Жителів окупованих міст Донецької і Луганської області, які свого часу придбали об’єкти нерухомості на мирній території України, також зобов’яжуть сплатити податок на нерухомість.

Пільги щодо сплати податку на житлову нерухомість будуть надаватися фізичним особам – власникам квартир або їх частин у розмірі 60 кв. м., власникам житлових будинків або їх частин у розмірі 120 кв. м., А у випадку, якщо у власності одного власника одночасно знаходяться і квартири і житлові будинки, в тому числі їх частини, що не обкладається податком площа складе 180 кв.м.Податком будуть обкладатися тільки квадратні метри, що перевищують пільгову площу, пояснює юрист департаменту податкової практики юридичної компанії “Алексєєв, Боярчуков і партнери” Євген Васьковський.

За його словами, українцям за місцем реєстрації раз на рік, до 1 липня, буде приходити податкове повідомлення-рішення про сплату нарахованої суми податку та відповідні платіжні реквізити, куди ці гроші перерахувати.

“Податкові повідомлення-рішення про сплату сум податку вручаються платнику податку до 1 липня року, наступного за базовим звітним роком.Іншими словами, повідомлення про податок на нерухомість за 2015 українці отримають до 1 липня 2016 і зобов’язані будуть уплатітьего протягом 60 днів з дня отримання податкового повідомлення-рішення “, – розповідає Євген Васьковський.

Встановлювати розмір ставки податку на нерухомість – прерогатива сільської, селищної або міської ради в залежності від місця розташування і типів об’єктів нерухомості.

“Остаточна ставка податку на об’єкти нерухомості не може перевищувати 2% від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного року, за 1 кв.м. Оскільки на 1 січня 2015 розмір мінімальної зарплати в Україні складає 1218 грн., То максимальна ставка податку на нерухомість буде 24,36 грн. за 1 кв. м “, – повідомляє Євген Васьковський.

При цьому юрист акцентує увагу на важливому моменті – податком на нерухомість обкладається вся житлова і нежитлова нерухомість, в тому числі і допоміжні нежитлові приміщення, інформація про які є в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.До допоміжних нежитлових приміщень можуть ставитися гаражі, сараї, хліви, літні кухні, льохи, майстерні, трансформаторні підстанції, котельні і бойлерні.

“Податкові органи нараховують податок на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та / або на підставі оригіналів документів на право власності на таке майно.І якщо самовільно знести одну з допоміжних будівель, але не зареєструвати відповідні зміни в установленому порядку, податкові органи включать податок на знесену споруду в повідомлення-рішення “, – роз’яснює Євген Васьковський.

Це стосується і будинків, які були розгромлені під час війни. Сам факт, що від будинку залишилися тільки руїни, не звільняє його власника від податку на нерухомість.

“Відповідно до Податкового кодексу, житлова нерухомість, непридатна для проживання, в тому числі у зв’язку з аварійним станом, яка визнана такою згідно з рішенням місцевих рад, не є об’єктом оподаткування.Тобто для того щоб податкові органи не нараховували податок на зруйновану нерухомість, необхідне відповідне рішення місцевих рад про непридатність такої нерухомості для проживання “, – констатує юрист.

Ще одна важлива деталь – ніяких преференцій для власників нерухомості в зоні АТО Податковим кодексом не передбачено, тому податкові органи повинні нараховувати податок на нерухомість на об’єкти в зоні АТО.

“Але місцеві ради можуть скористатися наданим їм правом і збільшити пільгову (неоподатковувану) площа, наприклад, до 500 кв. М.Але це ніяк не позначиться на державному бюджеті, оскільки податок на нерухомість сплачується до місцевих бюджетів за місцем знаходження нерухомості “, – повідомляє Євген Васьковський.

Крім того, жителів окупованих міст Донецької і Луганської області, які свого часу придбали об’єкти нерухомості на мирній території України, також зобов’яжуть сплатити податок на нерухомість.

“Цей податок сплачується до місцевих бюджетів за місцем знаходження нерухомості.Тобто якщо один власник володіє нерухомістю і в Києві, і в Донецьку, і в інших містах або селищах, він отримає повідомлення-рішення про сплату податку за кожен об’єкт нерухомості в бюджет того міста чи селища, в якому така нерухомість знаходиться “, -резюмує Євген Васьковський.

Нагадаємо, з 1 січня 2015 всіх власників нерухомості, розташованої на території України, змусять платити податок на нерухомість за новими правилами.Законодавець зменшив пільгову (неоподатковувану) площа житлової нерухомості, а також обклав податком торгові, офісні і складські метри.За винятком об’єктів нежитлової нерухомості, які використовуються суб’єктами господарювання малого та середнього бізнесу, що здійснюють свою діяльність у малих архітектурних формах і на ринках, а також з будівель промисловості (виробничі корпуси, цехи,складські приміщення промислових підприємств), і споруд сільськогосподарських товаровиробників, призначених для використання безпосередньо у сільськогосподарській діяльності.

Джерело: ubr.ua

Возможно, Вам также будет интересно