Категории
9570.jpg
Податок квартирами підтримають депутати
01.03.2016 Дайджест
 

Уже на найближчій сесії Київради, яка відбудеться 3 березня, депутати ухвалять постанову про звернення до парламенту з пропозицією зобов’язати замовників будівництва безкоштовно передавати в комунальну власність 1-1,25% новозбудованих квартир.Ще до кінця першого півріччя цю ініціативу мають намір перетворити на діючий закон.

Оформлять дуже швидко

Ідею про безоплатну передачу квартир до фонду міста секретар Київради Володимир Прокопівозвучіл 16 лютого, повідомивши, що вона знайшла підтримку в комісіях міськради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку і по питаннямістобудування, архітектури та землекористування. Лише через три тижні ініціатива знайшла підтримку у більшості його колег. «Це рішення буде прийнято», – запевнив Володимир Прокопів.

Депутат Київради Ольга Балицька підтвердила, що більшість з цього рішення дійсно є. Вона каже, що не всі в міськраді підтримують ідею, але, за її оцінкою, ініціатива в змозі набрати до 90% голосів «за».

Планувалося, що ідею про передачу квартир винесуть на обговорення на сесії Київради 25 лютого, але оскільки в той день сесія не відбулася, розгляд питання перенесли на найближче засідання міськради, яке відбудеться 3 березня.

Також, розповідає Володимир Прокопів, ідея обговорювалася з депутатами в парламенті, причому з представниками практично всіх фракцій.За його оцінками, в парламенті законодавчої ініціативи також вдасться знайти депутатську підтримку, завдяки чому документ може бути прийнятий і вступити в силу вже до кінця першого півріччя 2016 року.У такому випадку вже з другого півріччя девелопери будуть передавати побудовані квартири в комунальну власність.

Схеми розміну

Точний обсяг переданого місту житла (в межах 1-1,25% від загального обсягу житлових приміщень в будинку) буде визначатися, виходячи з параметрів побудованих квартир. Володимир Прокопів наводить приклад: якщо мінімальний розмір квартир в будинку – 50 кв.м, а 1% від загального обсягу житлових приміщень – 48 кв. м, то люфт в 0,25% якраз допоможе місцевим радам визначитися по кожному конкретному об’єкту.

Хто буде підраховувати всі ці відсотки і квадратні метри?Передбачається, що місцеві органи влади в особі управлінь житлового забезпечення при регіональних адміністраціях.Вони ж будуть вирішувати проблеми в тому випадку, якщо забудовник зводить елітне і дороге житло в центрі, квартири в якому не дуже доцільно передавати на соціальні потрібні.В такому випадку, пояснює Володимир Прокопів, забудовник може купити квартири в іншому будинку, на околиці, і передати їх місту.

«Ми будемо готові прийняти від нього, наприклад, замість однієї трикімнатної квартири в центрі дві двокімнатні не в центрі», – пояснює принцип дії пропонованої схеми чиновник.Правда, уточнює він, в проекті рішення Київради поки не прописаний порядок дій в таких випадках.

Пом’якшувальні обставини?

Щоб трохи підсолодити пігулку, Володимир Прокопів запропонував знизити розмір пайової участі, яке забудовники платять при будівництві паркінгів, з нинішніх 10% до 4% або 6%.Правда, поки це тільки вербальна ідея, яка не прописана в проекті рішення Київради про безкоштовну передачу квартир.

Забудовники вважають, що таке «пом’якшення» фінансового навантаження – тільки видимість поступки.

«Паркінги не тільки неприбуткові, вони дуже затратні. У місті потрібно «зариватися» в землю. Найчастіше паркінги обходяться мало не до 30% від загальної вартості будівництва об’єкта », – говорить директор ТОВ« Граніт плюс »Лариса Шевчук.

«Сьогодні люди насилу знаходять гроші на покупку квартири, про покупку паркінгу мова не йде», – говорить керівник департаменту продажів «Укрбуд Девелопмент» Оксана Голобородько.І додає, що в підсумку ці витрати або ляжуть на плечі забудовника, що, наприклад, зменшить зарплати співробітників, або будуть перенесені на кінцевого споживача – приватного інвестора.

Але Володимир Прокопів запевняє, що поспілкувався в приватному порядку з усіма великими забудовниками Києва і з галузевими організаціями, і знайшов у них підтримку совій ініціативи.«Вони публічно все будуть проти, тому що це збільшує навантаження на них, і жоден забудовник офіційно не визнає, що він готовий платити більше. Але я багатьох з них знаю особисто, і питав у них: «Наскільки це буде важко для вашої компанії».«Ну, потягнемо», – розповідає про своє особисте спілкуванні з забудовниками Володимир Прокопів.

Втім, опитані забудовники і публічно, і не для протоколу говорять, що вкрай не раді ініціативи про додаткове навантаження.«Я вважаю, що пайова участь – саме по собі корупційна схема, і коли якимось чином намагаються його регулювати, то мова йде про дії по врегулюванню корупції.Якщо ж ми говоримо про те, що пропонується знизити розмір пайової участі в інфраструктуру міста по паркінгів, то адже паркінги і є цією самою інфраструктурою, вони ж використовуються для збереження об’єктів навантаження – автомобілів », – наводить свої аргументи протиозвучених ініціатив експерт проекту Easy Business, член ради Ukrainian Building Community (UBC) Сергій Петров.

«Знову ми городимо якісь схеми. Треба робити галузь інвестиційно привабливою, а не знову вигадувати якісь схеми », – обурюється Лариса Шевчук.

Ольга Балицька каже, що в проекті рішення, які зараз перебуває на розгляді Київради, мова йде про те, щоб взагалі знизити навантаження на забудовників в частині пайової участі і зробити механізм її нарахування прозорим.Його пропонується платити не в процентах (4% від кошторисної вартості житлової нерухомості і 10% – комерційної, як зараз), а в фіксованих величинах: 400 грн з квадратного метра по житловій нерухомості і 600 грн – за комерційною.

Втім, цю ініціативу в Київраді обговорюють вже більше місяця, і поки незрозуміло, скільки депутатів її підтримають і в якому вигляді вона вийде зі стін міськради.Крім того, в парламенті на розгляді знаходиться кілька законопроектів, що пропонують реформувати або скасувати пайову участь. Але, схоже, поки ініціатива про додаткове навантаження на забудовників перемагає ідеї про поліпшення інвестиційного клімату.

Джерело: abcnews.com.ua

Читайте также

** *