Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Покупці житла помолодшали і стали більш вимогливі

1372476162_public-housing
 

Покупці житла у столичних новостройках стали більш вимогливо ставитися до комфорту майбутньої квартири, а нижній поріг віку середньостатистичного інвестора зменшився з 33-35 до 27-29 років. Про це на підставі досліджень аналітичного відділу девелоперської компанії “Інтергал-Буд” повідомила його керівник Ганна Лаєвська.

За її словами, однією з найбільш помітних тенденцій серед покупців стала відсутність прив’язки до району поточного проживання.

“Ще буквально два-три роки тому жителя правого берега Дніпра в Києві практично неможливо було переконати переїхати на Лівий берег, навіть якщо мова йшла про істотно фінансову економію або виграш по комфорту. Точно так же з районів, наближених до центру люди дуже неохоче погоджувалися переїхати на околицю. Зараз покупці уважно рахують гроші і загальний комфорт власної квартири і житлового комплексу в цілому можуть взяти верх над зручністю локації. Якщо людина отримує площу на 15-20% більше за ті ж гроші плюс хорошу інфраструктуру, вона, найімовірніше, погодиться переїхати з Правого берега на Лівий”, – розповідає фахівець.

Одним із факторів, які впливають на такий стан справ, експерт вважає появу в місті великої кількості нових жителів, не прив’язаних до певних районів історично або не потребують логістичної доступності ділового центру.

“Це як ІТ-фахівці, які в цілому можуть собі дозволити житло в будь-якому районі як фінансово, так і з точки зору графіка роботи, так і вимушені переселенці та просто приїжджі з інших міст”, – відзначає експерт.

Крім того, покупці стали більш вимогливі до технічного оснащення проектів. “Якщо раніше питання щодо проведення, каналізаційних труб, виробника ліфтів задавалися дуже рідко, то зараз ми реально бачимо, що покупці приділяють велику увагу цим моментам. Дивляться, які ліфти, де це все збирається, яка каналізація, технічне обладнання, утеплювачі, матеріал перегородок, труби, радіатори – якого виробництва, хто імпортер”, – говорить А. Лаєвський.

За її словами, забудовників такий підхід змушує більш ретельно опрацьовувати свої об’єкти. “Зростаючі запити покупців стимулюють девелоперів уважно опрацьовувати планування комплексу, інфраструктуру, технічне наповнення. Десь навіть покращувати якість вже в процесі будівництва, переглядати концепції, формати. Якщо є попит, зрозуміло, що потрібно йому відповідати. Покупці стають більш вимогливими і щодо зовнішнього вигляду комплексів. Ми очікуємо, що вже в найближчі рік-два забудовники змушені будуть шукати більш цікаві і нестандартні рішення для фасадів, щоб виділити свій проект серед конкурентів. І це стосується всіх цінових сегментів житла”, – вважає експерт.

Джерело: ubr.ua

,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно