Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Поляки побудують у Чернігові особливий сміттєпереробний завод

f24f
 

Про це на брифінгу повідомив Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко.

“Польська сторона пропонує новітню технологію переробки сміття, яка абсолютно нетоксична, що не передбачає спалювання і попереднього сортування сміття. Таким чином, нам не доведеться вкладати кошти в установку додаткових контейнерів”, – сказав він.

З технологією переробки відходів журналістів ознайомив один з інвесторів, голова правління АТ H. Cegielski-Poznan SA (Республіка Польща) Войцех Венцлавек.

Він розповів, що подрібнені відходи будуть закладатися в своєрідний вакуумний “термос” та обдавати паром з температурою 120 градусів за Цельсієм. Після того сміття втратить неприємний запах, до 60% води і зменшиться в обсязі. В іншому цеху його посортують (наприклад, магнітом виберуть залізо), а далі перетворять на 8 різних субстанцій для вторинної переробки. Кінцеву біомасу можна буде використовувати як паливо або в сільському господарстві і т. д. Нетоксичні залишки (камені та ін.) складуть 5-8% і їх можна утилізувати окремо.

Атрошенко додав, що ця технологія запатентована і реалізована в 2-3 проектах, зокрема, в місті Познань Великопольського воєводства.

Мер додав, що в разі згоди депутатського корпусу міськради на спорудження сміттєпереробного заводу, польські партнери укладуть угоду з “твердою” ціною щорічної оплати за переробку сміття. Ця сума буде виділятися з міського бюджету, отже, тариф на утилізацію сміття для чернігівців мер пообіцяв не підвищувати.

За попередніми розрахунками, максимальна вартість пропонованого сміттєпереробного заводу складе 35 млн. євро. Чернігів буде виплачувати її 10 років. Після того підприємство стане власністю міста.

Джерело: ukrinform.ru

, , ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно