Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Попит на столичну вторинку за рік упав майже вдвічі

9342.jpg
 

Значна девальвація гривні поряд зі зростанням конкуренції з боку проектів первинного житла привели до падіння попиту на вторинне житло в Києві за підсумками 2015 року, практично в два рази.Такі дані містяться в щорічному звіті консалтингової компанії City Development Solutions (CDS).

“У 2015 році попит на вторинному ринку житла продовжив зниження. Кількість цікавляться покупкою квартир скоротилося більш ніж на 45% в порівнянні з 2014 роком”, – наголошується в звіті.

При цьому кількість квартир, виставлених на продаж на вторинному ринку Києва, в 2015 році збільшилася на 26%, а їх вартість знизилася в середньому на 19%.

На думку експертів CDS, основним фактором падіння попиту на столичну “вторинку” стало падіння купівельної спроможності українців і, як наслідок, поворот клієнта до житла меншої площі, в той час як на вторинному ринку переважають квартири більшої площі.

Крім того, проти продавців квартир зіграла відсутність доступного іпотечного кредитування, валютне ціноутворення і завищені ціни на вторинне житло. За даними CDS, в 2015 році більше 70% об’єктів вторинного ринку були реалізовані з дисконтом від 10-20%.

Як відзначили в компанії, основний попит на вторинному ринку житла в минулому році був сконцентрований в найбільш дешевому сегменті – до 40 тисяч дол. При цьому кількість запитів на придбання недорогий квартири протягом року постійно зростала.

“Якщо в січні 2015 року запити на покупку квартири до 40 тис. Дол. Становили 41% в загальному обсязі попиту, то вже до грудня їх питома вага зросла до 61%. За цю суму можна було купити квартиру в старому житловому фонді площею до 36 кв.м в спальних районах Києва “, – йдеться в звіті.

За прогнозами експертів, зниження платоспроможності населення на тлі падіння реальних доходів в 2016 році призведе до подальшого спаду активності на ринку нерухомості і зниження доларових цін на житло.Зокрема, до кінця 2016 року можна очікувати зниження цін на квартири в спальних районах до 15%.

Джерело: economics.unian.net

, ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно