Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Популярність житла серед інвесторів досягла піку. Далі – тільки падіння?

406.jpg
 

Частка інвестиційних угод на ринку нерухомості досягла 20%.
«Минулого року частка таких угод була меншою і складала 12-15% від загальної кількості договорів купівлі-продажу нерухомості», – розповів «Капіталу» віце-президент Асоціації професійних управляючих нерухомістю Анатолій Топал.За його словами, зараз ринок вийшов фактично на докризовий показник (до осені 2008 р.).Солідарний з ним і керівник департаменту стратегічного консалтингу компанії UTG Віктор Оборський, на думку якого зараз інвестори розглядають нерухомість як один з основних інструментів для збереження своїх грошей.

Вкладають у вторинне житло.

Існує три типи інвестування в нерухомість, пояснює керуючий директор компанії ARPA Real Estate Михайло Артюхов. Перший – це покупка житла на ранній стадії будівництва в новобудові і його перепродаж, наприклад, після введення об’єкта в експлуатацію.На кожному етапі ціна квадратного метра зростає, тому навіть зараз на перепродажу можна заробити 25-50% від вартості квартири. «Як правило, житло перепродується через 6-8 місяців після покупки», – пояснює Артюхов.

Другий – це придбання нерухомості з наступною здачею її в оренду. Як правило, такі квартири з ремонтом купують на вторинному ринку нерухомості. Збільшення кількості угод у цьому сегменті найбільше фіксують ріелтори.

Третій тип – це покупка великих за площею апартаментів і створення на їх базі кількох дрібніших квартир.Михайло Артюхов розповідає, що всі витрати на капітальний ремонт та переоформлення документів з лишком окупаються при продажу нерухомості, оскільки вартість квадратного метра, наприклад «одинички», вище, ніж чотирикімнатних апартаментів.

Покупці бояться нести гроші в банк, тому намагаються вкласти їх у житло, вважає Анатолій Топал. «Забрати доларовий депозит зараз можна тільки гривнями», – говорить він. Тому клієнти не поспішають нести свої кревні у фінансові установи.За даними Національного банку, в липні в порівнянні з січнем депозити фізосіб у національній валюті знизилися на 12,6%, до 221 600 000 000 грн, а в іноземній – на 24,5%, до $ 23,3 млрд.

Частка не зміниться.

Збільшення частки інвестиційних угод не означає, що їх кількість в натуральному вираженні виросло. Це стало можливим завдяки різкому падінню продажів. За даними Михайла Артюхова, в першому півріччі в Києві було зареєстровано близько 6 тис.угод на ринку первинної та вторинної нерухомості. Це в два рази менше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

До кінця року частка інвестиційних угод не виросте, тому що заробляти на житло зараз стає все складніше.«З січня по червень кількість угод з оренди житла знизилося на 40%», – говорить президент Союзу фахівців з нерухомості Олександр Рубанов. Зростає і термін повернення інвестицій в нерухомість.Це пов’язано, за словами Анатолія Топала, зі зниженням цін на оренду в доларовому еквіваленті на 40%.«Деякі власники апартаментів спробували підвищити ціни через девальвацію гривні, але тут же втратили орендарів», – пояснює він і додає, що для більшості клієнтів оренда залишилася на рівні минулого року.У той же час ціни на квартири на вторинному ринку прив’язані до курсу долара. Тому якщо торік термін повернення інвестицій в двокімнатну квартиру вартістю $ 50 тис. і при ціні оренди в 4 тис. грн на місяць становив трохи більше восьми років, то зараз – понад 12 років.

Джерело: capital.ua

Возможно, Вам также будет интересно