Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Поради юриста. Як переоформити дачний будинок в житловий

16387.jpg
 

Дачі вже давно перестали бути місцем тільки для відпочинку. Забезпечивши необхідну інфраструктуру, багато переїжджають сюди на весь теплий період, а деякі обґрунтовуються для постійного проживання.
Юридичні відмінності дачного і житлового будинку

Розберемося в термінології. Як житлового будинку можна використовувати капітальна споруда, зведена з дотриманням нормативно-правових актів та будівельних вимог до житла для постійного проживання (ст.380 Цивільного кодексу України). Такі споруди повинні бути обладнані централізованими або автономними інженерними мережами (ДБН В.2.2-15-2005 «Будинки і споруди. Житлові будинки.Основні положення »), зокрема господарсько-питним водопроводом, побутовою каналізацією і зливостоками. Крім того, до цих будівель пред’являються підвищені протипожежні вимоги.

Дачний будинок призначений для тимчасового заміського відпочинку протягом усього року, а садовий – лише для сезонного (літнього) застосування (ДБН 360-92 ** «Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень»).Будівлі цих видів не обов’язково оснащувати обладнанням.

У чому переваги переведення дачного або садового будинку в статус житлового? По-перше, власники отримують право реєстрації місця проживання.А цей статус спрощує отримання офіційної кореспонденції, гарантованої медичної допомоги, навчання дітей і т. Д. По-друге, спрощується можливість узаконити наявні або звести нові будівлі на присадибній ділянці, наприклад лазні або гаражі.По-третє, однозначно підвищується статус нерухомого майна, адже кадастрову оцінку отримає не тільки земельну ділянку, але і сам будинок. А це значить, що за інших рівних умов виросте вартість будівлі при продажу.І, нарешті, при проживанні на дачі можна оформити отримання субсидії на плату житлово-комунальних послуг.

Правила переоформлення дачного будинку в житловий будинок

Дачники отримали можливість спрощеної легалізації місця для постійного проживання з 29.04.2015 року, коли Кабінет міністрів України (КМУ) визначив в Постанові № 321 «Порядок переведення дачних і садових будинків, що відповідають державним будівельним нормам, в житлові будинки».

Процедуру здійснюють органи місцевого самоврядування сіл, селищ і міст, до яких відносяться відповідні дачні поселення і садівничі товариства або (в разі територіального розміщення за межами певних населених пунктів) з якими вонипов’язані адміністративно або територіально.

Для перекладу потрібно подати наступний пакет документів:

Заява із зазначенням власних реквізитів, прохання про переведення, адреси будови і посилання на правовстановлюючий документ.

Нотаріально завірену копію документа про право власності на дачний або садовий будинок. Це може бути копія договору купівлі-продажу або дарування, свідоцтва про право власності або про вступ у спадок).

У разі наявності інших власників (в тому числі повнолітніх членів сім’ї) їх письмову згоду на переклад будови в статус житлового.

Звіт про проведення технічного огляду будинку з висновком про його відповідність державним будівельним нормам (перш за все, ДБН В.2.2-15-2005).

Місцевий уповноважений орган зобов’язаний в місячний строк з дня надходження заяви та доданих до неї документів розглянути їх і прийняти рішення про переведення дачного або садового будинку в житлову категорію або про відмову в цьому.Той чи інший результат видають власнику на руки (або надсилають рекомендованим листом з описом вкладення) в письмовому вигляді протягом трьох днів з дня прийняття. Ніяких державних мит платити за оформлення не потрібно.Місцева рада не має права вимагати від заявника будь-яких інших документів крім тих, що передбачені наведеними вище постановою.

Підстави для відмови

Місцева влада може прийняти негативне рішення тільки при наявності однієї з таких підстав:

надання заявником неповного переліку документів;

виявлення в доданих копіях недостовірних відомостей;

встановленняневідповідності дачного або садового будинку державним будівельним нормам, що пред’являються до житлового будові.

У разі відмови в перекладі домовласник має право повторно подати документи після усунення причин, що стали підставою для відмови.

Джерело: superdom.ua

,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно