Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Порошенко ветував закон про житлові права в гуртожитках

193078
 

Президент України Петро Порошенко наклав вето на Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків” і повернув його на повторний розгляд до Верховної Ради.

Про це повідомляє прес-служба президента України. “Підтримуючи необхідність вдосконалення законодавства, що регулює суспільні відносини в сфері забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків, главою держави відзначається, що такі зміни повинні здійснюватися вкрай виважено, адже стосуються житлових прав громадян. Однак Закон містить норми, які суперечать Конституції та законам України, не створює належних правових механізмів реалізації житлових прав мешканців гуртожитків та містить ризики їх порушення”, – йдеться в повідомленні.

Перш за все, неприйнятними є положення Закону, що встановлюють обмеження реалізації конституційних прав громадян і не відповідають конституційному принципу рівності громадян перед законом. Зокрема, документом обмежуються права громадян, які законно проживають в гуртожитках, на приватизацію житлових приміщень у гуртожитках у залежності від наявності трудових (службових) відносин з підприємством (організацією), яке надало їм право проживати в гуртожитку, або офіційної реєстрації місця проживання в гуртожитку.

На думку президента, встановлення несправедливих правил реалізації прав громадян в такій чутливій сфері, як житлові відносини, може призвести до посилення соціальної напруженості в суспільстві, а також стати фактором соціальних конфліктів.

Джерело: realty.obozrevatel.com

, , , , ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно