Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Потенціал енергоефективності у будинках: як заощадити?

ehnergosberezhenie
 

Потенціал економії енергії в житлових будинках залежить від впроваджених енергоефективних заходів. Про це повідомив Роман Палагусинець, начальник відділу регіонального менеджменту.

Представляючи державну програму з енергоефективності житлових будинків він зазначив, що місцеві органи влади поступово долучилися до співфінансування «теплих» кредитів. Першопрохідцем була Львівська область, яка одна з перших прийняла регіональну програму співфінансування енергоефективних заходів для населення, ОСББ та ЖБК. Згодом до цього процесу приєдналися й інші області, розробляючи власні програми щодо часткового відшкодування суми «теплих» кредитів. Так, сьогодні маємо 146 таких програм.

Реальна економія енергоресурсів у квартирі або індивідуальному будинку залежить від впровадження енергоефективних заходів. Наприклад, якщо облаштовуємо ІТП, то можна заощадити до 11% енергії, регулятор теплового потоку через погодні умови дає економію до 6%. Встановивши вузли обліку гарячої або холодної води, можна розраховувати на економію до 18%. Замінивши старі вікна в під’їзді, підвалі, технічних приміщеннях або на горищі на нові енергоефективні – це ще 3% зекономленої енергії. В районі 4% економії енергії можна отримати, завдяки теплоізоляції підвальних приміщень, горищ – до 7%, а зовнішніх стін – до 22%. Найбільшу економію енергії дає нам модернізація системи освітлення – до 60%.

Крім того, програма «теплих» кредитів, яка за час існування вже довела свою ефективність і затребуваність, починає термомодернізацію бюджетних установ, завдяки розробленому Агентством механізму енергосервісу. На сьогоднішній день вже прийнято Закон України про механізм ЕСКО, який і дозволяє приватному бізнесу залучати інвестиції в енергоефективність бюджетної сфери.

Джерело: budport.com.ua

, , , , ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно