Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Повний назад: продаж квартир в Києві впали на 70%

18697.jpg
 

При нинішньому обсязі угод продати все житло в новобудовах можна буде за 28 років.
Покупців столичної нерухомості стає все менше. У минулому році в Києві продано 2350 квартир на первинному ринку і 3210 – на вторинному, повідомили в ARPA Real Estate. Для порівняння: в 2016 році було укладено 4515 і 4960 договорів про продаж відповідно.У минулому році будівельна галузь показала найгірші результати за останні п’ять років. Експерти вважають, що ринок досяг дна, і не очікують істотних змін в найближчому майбутньому.

угод немає

Скорочення кількості угод в першу чергу спостерігається в новобудовах, будівництво яких почалося в 2017-м.Житло в будинках, які вводилися в експлуатацію в минулому році, з’явилося на ринку ще два-три роки тому, тому більша частина квартир в них розпродана.”Ще п’ять років тому квартири в новобудовах продавалися на етапі будівництва, – розповідає керуючий директор компанії ARPA Real Estate Михайло Артюхов. – Три роки тому не проданих після введення в експлуатацію квартир було близько 10%, сьогодні мова йде приблизно про 30%”.

Чому кількість угод скорочується? Купівельна спроможність населення в гривні не змінилася, а в доларах скоротилася, говорить Артюхов. Фінансовими інструментами для покупки житла клієнти практично не користуються.

Весь минулий рік забудовники намагалися оживити попит за допомогою програм лояльності: знижок на квартири, можливості отримати кредит у банку-партнера в середньому під 7% річних в гривні або скористатися розстрочкою платежу.”У 2017 році більшість київських забудовників при 100-процентній оплаті вартості квартири збільшили знижки в два-три рази: якщо ще в березні максимальна знижка була на рівні 6-7%, то напередодні новорічних свят вона досягала і 18-20%”, – розповідає в. о.начальника відділу продажів міні-міста Svitlo Park Денис Павленко.

Падіння продажів могло бути пов’язано і зі стабільним курсом. Житло на первинному ринку продається в гривні, а з моменту девальвації забудовнику необхідно не менше двох тижнів, щоб підвищити ціни.У цей період житло прагне придбати велика частина покупців, які, як правило, відкладають кошти на квартири в валюті. Але це стосується переважно житла економ-класу.У бізнес-або преміум-сегменті ціна за замовчуванням формується з прив’язкою до долара або євро.

“Так чи інакше курс долара впливає на кількість продажів, і навіть незначне коливання в будь-яку сторону підвищує інтерес покупців і збільшує кількість угод”, – повідомили в прес-службі Київміськбуду.

Девальвація гривні з 27,9 до 28,7 грн / $ в кінці минулого – початку цього року вже позначилася на ринку нерухомості.У корпорації Укрбуд відзначають сплеск купівельної активності тільки за підсумками першого тижня 2018 го: кількість угод за цей період зросла більш ніж в два рази в порівнянні з першим тижнем 2017 го, розповідає прес-секретар компанії Гліб Шемовнев.

Інвестиції в метри

Більшість інвесторів розглядають покупку житла вартістю $ 30 000-40 000.За цю суму вони розраховують купити 1-2-кімнатну квартиру, в якій могла б жити сім’я вже з трьох осіб, розповідає директор відділу продажів DIM group Павло Подраний.За його словами, в попередні роки на ринку з’явилася велика кількість однокімнатних квартир, і зараз спостерігається дефіцит житла більшої площі.

Конкуренція на ринку нерухомості Києва посилюється. Даних за весь минулий рік ще немає.За підсумками 9 місяців, в столиці велися продажі в 268 об’єктах, що на 25% більше в порівнянні з аналогічним періодом 2016 року, говориться в дослідженні City Development Solutions. Сумарно в столиці на 1 жовтня минулого року продавалося 66 000 квартир.Тобто при поточному обсязі угод продати все запропоноване на ринку житло можна за 28 років.

Навіщо тоді забудовники стільки будують?Гроші в українські будівництва вкладають приватні інвестори, які не можуть вивести кошти за кордон, розповів директор великої девелоперської компанії.

“Всі, хто починають нові проекти, намагаються забезпечити їх фінансування на 100% і навіть більше з урахуванням виниклої по ходу розвитку проекту необхідності продавати під ключ, з ремонтом, – розповідає Артюхов.- Економіка будівництва більше залежить від інвесторів проекту, ніж від функції продажів “.

Попит і курс диктують ціни

Висока конкуренція змусить забудовників утримувати ціни. У Укрбуд не бачать передумов до серйозної зміни цін.Якщо не буде фінансових потрясінь, в найближчі півроку можливо хіба що невелике підвищення, як в минулому півріччі (житло подорожчало на 5-7%. – Ред.), Прогнозує Шемовнев.

“У 2018 році варто очікувати незначного збільшення вартості квадратного метра в гривневому еквіваленті – ціни скорректируются на індекс інфляції”, – додає директор по економічних питаннях DIM group Віталій Тимошенко.Навіть якщо курс гривні різко знизиться, ціни на нерухомість будуть рости з затримкою.”При низькій купівельній спроможності девелопери не можуть адекватно реагувати на курсові стрибки, адже різке, нехай навіть повністю виправдане, підвищення ціни призведе до зниження продажів”, – говорить Тимошенко.

У прес-службі Київміськбуду вважають, що ціни будуть рости пропорційно курсу долара, зростання цін на енергоносії і матеріали.

“Є негласне правило: ціни будуть переглянуті, якщо долар” крокуватиме “за позначку 28-29 грн, – пояснює Денис Павленко.- Уже зараз аналітичні дані по ринку житла свідчать про незначне зростання середніх цін. Компанії, м’яко кажучи, “готують” громадськість до зміни цінової політики “.

Джерело: biz.liga.net

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно