Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

“Позаофісний планктон”. Кількість коворкінгів у Києві зросла в рази

5857.jpg
 

У найближчому майбутньому більшість офісних працівників будуть працювати віддалено. Ця тенденція помітна вже сьогодні: коворкінг як форма організації праці стають все більш популярними в Україні.

Якщо ще п’ять років тому в Києві працювало п’ять-сім таких об’єктів, то зараз їх не менше 40. “Протягом останнього півріччя коворкінг відкриваються чи не щотижня”, – говорить Михайло Рибачук, креативний директор центру Projector, який був відкритий у червні 2015 року.За його словами, незважаючи на те що у його “відкритого простору” не було реклами, заповнюваність становить близько 70%.

“До нас переїжджають окремі офіси по 8-12 чоловік”, – розповідає він. Ще один коворкінг і лекторій – Prostir 86 – планує відкрити свої двері вже у вересні.Зараз він працює, але поки в тестовому режимі. Як розповіла куратор Prostir 86 Світлана Буддячук, їх проект розрахований в першу чергу на дизайнерів.”Незважаючи на те що ми відкриваємося у вересні, у нас вже 30% місць для роботи заброньовано”, – відзначає вона, додавши, що сам коворкінг розрахований на 20 осіб. “Ми хочемо бачити тих людей, яким буде цікавий предметний дизайн і не тільки”, – підкреслила Буддячук.

Очевидний плюс в оренді робочого місця в коворкінг для невеликих компаній полягає в тому, що орендувати кілька робочих місць вигідніше, ніж утримувати повноцінний офіс. За словами підприємця Стаха Возняка, який зі своєю командою стартапу Tona півроку тому переїхав з офісу в центрі Києва в коворкінг iHub, економія становить 20% щомісяця. “Крім цього, в коворкінг зовсім інша атмосфера. Там всі працюють в одній галузі, і це стимулює і допомагає розвиватися. Однак є і свій мінус. Компанії, у яких свій відділ продажів, повинні його розміщувати окремо, в кол-центрах, наприклад. Адже постійні телефонні розмови заважають”, – відзначає менеджер, додавши, що з ним у iHub трудиться ще 7 осіб.

Джерело: biz.liga.net

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно