Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Пожежі в новобудовах: що потрібно знати при придбанні квартири у висотному будинку

8020.jpg
 

А саме – правила безпеки. Як показує сумна практика, деякі новобудови навіть з явними порушеннями все-таки здаються в експлуатацію. Контролем за більшістю порушень техніки безпеки повинні займатися фахівці державного пожежного нагляду. Який саме матеріал використаний як утеплювач, чи є протипожежна сигналізація, пожежні гідранти на території? Кожному, хто планує придбати квартиру в висотної вежі, незайве про це задуматися самому.А потім вже приймати зважене рішення про покупку такої нерухомості.

Згадаймо кілька гучних випадків пожеж в новобудові: пожежа в Одесі 29 серпня цього року в “Гагарін-Плаза” – за попередньою інформацією, в ЖК в Одесі були використані алюмінієві панелі, а також легкозаймистий утеплювач зі скловати. Пожежа в київській житловій новобудові біля станції метро “Шулявка” в 2012-2013 роках – загоряння фасаду відбувалося через дешевого утеплювача, але навіть після першої пожежі легкозаймисті матеріали так і не були замінені.

Ці факти наочно демонструють, як небезпечні горючі утеплювачі в сучасних конструкціях будівлі. Які б не були причини цих надзвичайних подій, ясно одне: використання легкозаймистих матеріалів – серйозний фактор ризику.

У переліку горючих і небезпечних матеріалів, що використовуються для теплоізоляції, також необхідно згадати і пінопласт: підчас страховики можуть відмовитися прийняти приміщення на страхування вже з причини його наявності в конструкціях!

Такі утеплювачі не тільки добре і швидко горять, але і погано піддаються пожежогасіння, оскільки горіння може йти всередині самої фасадної стіни, під облицювальними панелями.Продукти їх горіння дуже токсичні, а людей з верхніх поверхів будівлі можуть не встигнути евакуювати досить швидко, до того як вони отримають отруєння.

У цьому контексті звертають на себе увагу не тільки спроби забудовників заощадити на будівельних матеріалах.Сучасні офісні центри обладнані і протипожежною сигналізацією, і автоматичною системою пожежогасіння. А ось у житлових будинках це – велика рідкість.Іноді зустрічаються димові або вогневі датчики в місцях загального користування, наприклад на сходових клітках, але спринклери (зрошувальні системи) практично ніколи не встановлюють.При цьому не всі мешканці замислюються навіть про необхідність мати в квартирі вогнегасник!

Без системи автоматичного пожежогасіння залишається сподіватися тільки на пожежників. Останнім же боротися з вогнем у висотних будівлях складно.Не витримують необхідний рівень напору води пожежні рукави, які повинні доставляти воду на велику висоту.Не завжди можуть проїхати безпосередньо до будинку або гідранта пожежні автомобілі з-за великої кількості припаркованого транспорту, іноді проблеми виникають через особливості планування прибудинкової території, часто елементарно бракує довжини пожежних сходів.В ідеалі на таких об’єктах потрібно використовувати пожежні вертольоти, але у нас вони скоріше екзотика, ніж реальність. Нарешті, преса повідомляє, що у дворі одеської новобудови не було жодного пожежного гідранта. Воду доводилося підвозити у двір спеціально.

Джерело: delo.ua

, ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно