Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Пожежні норми скасують повторно

8722.jpg
 

Намагаючись поліпшити позиції України в рейтингу Світового банку Doing Business, Кабмін доручив профільному міністерству протягом першого кварталу +2016 року розробити та внести на розгляд уряду законопроект щодо спрощення ведення будівельної діяльності, а самескасування вимоги про необхідність отримання вихідних даних і технічних умов від Держслужби з надзвичайних ситуацій. Пікантність затії в тому, що вже більше півроку забудовники вільні від взаємин з пожежниками.

Нові правила

У жовтні 2014 року було прийнято новий ДБН В.2.5-56-2014 «Системи протипожежного захисту», який набув чинності з 1 липня 2015 року. Цей документ суттєво спростив життя будівельникам, адже він виключав необхідність узгодження проектів з пожежниками.

В ДБН В.2.5-56-2014, як пояснює директор компанії «Сатурн-К» Олександр Павловський, відсутнє будь-яке вказівка ​​на необхідність погоджувати техумови проекту з ГСЧС. Причому це стосується всіх будоб’єктів незалежно від категорії складності.«Для об’єктів 4-5 категорій залишилася тільки обов’язковість проходження експертизи проектної документації, є подібні окремі положення по третє категорії, але що стосується техумов від ГСЧС, вони необов’язкові незалежно від категорії об’єкта», – пояснюєпрезидент-голова правління Українського союзу пожежної та техногенної безпеки Борис Платкевич.

«За пожежними залишилися тільки наглядові функції, решта все вже прибрали і спростили.І то, це стосується лише об’єктів 4-5 категорій, бо на перевірку об’єктів 1-3 категорій накладено мораторій і їх зовсім не перевіряють », – говорить Олександр Павловський.

Зараз всі дозвільні питання забудовники вирішують з ДАБІ.У деяких випадках – з місцевими органами влади, якщо ДАБІ встигли передати їм такі функції. «Підписи представників ГСЧС відсутні на документах, необхідних для введення об’єкта в експлуатацію», – говорить Олександр Павловський.

На добровільній основі

Проте, відзначає Борис Платкевич, є нюанси.Так, наказом Міноборони № 771 від 14 листопада 2013 визначено, що власник або користувач земельної ділянки намеревавшийся вести будівництво, мусив звертатися до Державної служби з надзвичайних ситуацій для отримання технічних умов поінженерного забезпечення об’єкта будівництва пожежної та техногенної безпеки на добровільній основі. Причому в наказі чітко прописувалося, що такі технічні умови надаються безкоштовно.

Борис Платкевич пояснює, що згідно з цим наказом узгодження проекту з пожежними не є обов’язковим, але якщо будівельник сам звернувся в ГСЧС і отримав техумови, він буде зобов’язаний їх виконувати. Він каже, що такі випадки цілком можуть бути.«Таке рішення приймає проекту організація. Якщо вона вважає, що проекту не вистачає таких техумов, вони мають право звернутися і отримати їх – загальні або індивідуальні », – пояснює експерт.

Куди ж простіше

Виникає питання, як же Мінрегіон буде спрощувати і скасовувати те, що вже спрощено і скасовано.Олександр Павловський дивується, навіщо уряд заклав вимога про скасування необхідності отримання техумов від ГСЧС, якщо пожежники, за його словами, і так давно не ходять «в гості» до будівельників.Він каже, що після скасування обов’язкового узгодження проектів з пожежними працювати стало набагато простіше. «Було дуже складно», – згадує він, не приховуючи, що цей момент був виключно корупційним.

Правда, Борис Платкевич вважає, що вдосконалюватися є де. Як підкреслює експерт, законодавча база – широка, і містить безліч дрібних підзаконних актів, які можна вдосконалювати.

У Мінрегіоні пояснюють, що дійсно ще є що вдосконалювати.Зокрема, каже директор департаменту з питань проектування об’єктів будівництва, технічного регулювання та науково-технічного прогресу Мінрегіону Дмитро Барзилович, в I кварталі 2016 будуть розроблені відповідні зміни до Кодексуцивільного захисту України, в ст. 17 і 34 якого містяться норми про взаємодію забудовників з ГСЧС.

Крім того, додає Дмитро Барзилович, урядовий законопроект № 3684 від 21.12.2 015 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності» вносить зміни, зокрема, в ст. 30 Закону «Про регулювання містобудівної діяльності».А саме, виключає необхідність погоджувати техумови з таких питань як каналізація, радіофікація, телефонізація, диспетчеризація, пожежна та техногенна безпека.

Втім, як підкреслює Борис Платкевич, спрощення умов в обов’язковому порядку має вести до посилення відповідальності.«Можна і потрібно дозволяти більше, але забудовник повинен нести відповідальність, адже будівництво має бути надійним і безпечним», – пояснює він.

Джерело: abcnews.com.ua

, ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно