Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Право купувати землю повинні мати тільки жителі сіл

15320.jpg
 

Про це розповів проректор з навчальної та виховної роботи Національного університету біоресурсів і природокористування України Сергій Кваша.

«У практичній площині я бачу ситуацію, при якій дві групи інтересів від зняття мораторію на купівлю-продаж землі будуть явно в позитиві. Це, перш за все, власники паїв, бо ми їм даємо право на продаж, і вони можуть ним скористатися чи ні. У виграші буде і держава, бо буде отримувати податки від транзакцій із землею», – говорить він.

Державі, звичайно, вигідно дочекатися високого рівня ціни, коли 15% податку складуть більшу суму. Але є й інша сторона медалі: чим нижча ціна, тим більше українців, в тому числі сільських трудівників, змогло б купити землю. Але оскільки суспільна мета – досягти якомога більш високу ціну на неї, придбати її буде під силу виключно людям з достатком.

«У зв’язку з цим вважаю, що право купувати обмежену по площі землю повинні мати тільки фізичні особи, які живуть або житимуть в тому селі, де купують землю, і займатися виробництвом сільськогосподарської продукції. При таких умовах отримаємо європейську модель фермерства і відповідно раціонального розселення і зайнятості населення по території держави», – вважає Сергій Кваша.

Він також не бачить серед потенційних покупців іноземців.

«Ми могли б рухати земельну реформу в напрямку європейських цінностей, коли людина проживає на своїй землі, працює і є середнім або дрібним землевласником. Це означає також, що люди могли б передавати землю у спадок з покоління в покоління, агровиробництво стало б сімейною справою, а за рахунок одержуваних доходів землеволодіння ще й розширювалося б», – додав проректор НУБіП.

Джерело: agroportal.ua

, , , , ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно