Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Президент підписав закон про нові умови роботи містобудівної діяльності

16258.jpg
 

Законопроект 4733-1 підвищує відповідальність забудовників за порушення і змінює правила роботи на ринку.
8 лютого президент України підписав закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення містобудівної діяльності” (колишній законопроект №4733-1).

Згідно з новим законом, порядок оформлення дозвільних документів буде визначатися не за категорією складності об’єкта будівництва, а по класу наслідків (незначний, середній і значний).Будівництво об’єктів середнього і значного класу наслідків буде здійснюватися виключно за дозвільною системою.Таким чином великі житлові комплекси, багатоповерхові будинки, соціальні об’єкти, торгово-розважальні комплекси, офісні будівлі будуть будуватися виключно за наявності повного пакета дозвільної документації.

Як вважають в ДАБІ, що виступала одним з розробників законопроекту, він посилить протидію держави незаконному будівництву і підвищити відповідальність забудовників за порушення.

“Такі кроки значно посилять ефективність боротьби держави проти незаконної забудови вже на етапі оформлення дозвільних документів, оскільки несумлінні забудовники вже не зможуть занижувати категорію складності або будувати такі об’єкти,свідомо декларуючи неправдиву інформацію – про право на земельну ділянку, містобудівні умови і обмеження, або уникнути проходження будівельної експертизи “, – цитує главу ДАБІ Олексія Кудрявцева прес-служба відомства.

Також, відзначають в ДАБІ, посилюється відповідальність державних органів влади, зокрема, посадових осіб органів держархбудконтролю, за прийняті ними рішення.”Чіткі правила оформлення дозвільної документації, які встановлюються відповідно до нової редакції закону, усунуть можливості для маніпулювання містобудівним законодавством як з боку забудовників, так і посадових осіб”, – вважаєОлексій Кудрявцев. За його словами, прийняті зміни суттєво знизять ризики для людей, які інвестують в будівництво, і реально зменшать кількість незаконної забудови.Це, вважає чиновник, дозволить істотно підвищити рейтинг України в Doing Business і позитивно вплине на розвиток будівельної галузі в цілому.

Джерело: abcnews.com.ua

,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно