Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Проект пенсійної реформи передбачає скасування надбавок і заборона поєднувати пенсію і роботу

16011.jpg
 

Міністр соціальної політики України Андрій Рева прогнозує, що під час проведення пенсійної реформи, яка передбачає скасування надбавок і можливість “покупки” відсутнього для отримання пенсії страхового стажу, дефіцит Пенсійного фонду зникне в 2024 році.

Як повідомила в понеділок прес-служба Міністерства соціальної політики, зменшення страхового стажу може стати однією з основних складових пенсійної реформи. За словами А.Реви, мова йде про те, щоб встановити цю цифру на рівні 15 років c 1 січня 2018 року, тоді 30% громадян зможуть претендувати на державне пенсійне забезпечення.”Цей термін дан, щоб всі молоді почали платити внески, а старші почали організовувати свою страхувально-пенсійну картину з ЄСВ”, – йдеться в повідомленні.

За словами міністра, буде надана можливість купити собі ці 15 років страхового стажу за приблизно 130 тис. Грн: за 704 грн за кожен місяць 15 років стажу.

Також розглядається можливість на законодавчому рівні передбачити, що той, хто претендує на пенсію, не може одночасно і працювати.

Іншим видом пенсії будуть пенсії по інвалідності.Джерелом виплат цій категорії громадян буде не Пенсійний фонд, а Фонд соціального страхування, який почне працювати з квітня 2017 року. З Фонду соціального страхування планується фінансувати і пенсії у зв’язку з втратою годувальника.

Пенсії за вислугу років передбачається залишити тільки для військовослужбовців. Вислуга залишається постійною – 25 років.Однак єдиний соціальний внесок з їх зарплат платитися в подвійному розмірі, оскільки у військовослужбовців всіх категорій досить високий ризик отримати травми, каліцтва. Також ЄСВ платитися меншу кількість років.”За задумом авторів пенсійної реформи, до 60 років пенсію військовослужбовці отримуватимуть з державного бюджету. Після 60-ти – з Пенсійного фонду”, – йдеться в повідомленні.

Також передбачається скасувати всі надбавки.”Якщо ця схема буде прийнята, то дефіцит Пенсійного фонду зникне в 2024 році. Ця система соціально справедлива, тому що і для президента, і для простого робочого встановлюється однаковий підхід нарахування пенсій.Ми усвідомлюємо, що з прийняттям цього закону шок у наших співгромадян може бути таким же, як після підвищених тарифів. Але це вимушений і необхідний крок, щоб збалансувати Пенсійний фонд “, – заявив А.Рева.

Законопроект планується подати на розгляд Верховної Ради в березні. За словами міністра, законопроект повинен бути прийнятий в першому читанні, а вступити в силу в липні 2017 року.

Джерело: interfax.com.ua

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно