Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Проектування будинку. Робота з архітектором

17008.jpg
 

Розробка індивідуального проекту будинку – робота, що вимагає уважного, довірчого і гранично обережного ставлення. Хороший архітектор повинен врахувати всі вимоги та побажання замовника. Як же знайти, дійсно, хорошого фахівця.
Як знайти хорошого архітектора?

Для початку відвідайте кілька проектних фірм і уважно ознайомтеся з їх презентаційними матеріалами, ліцензією на послуги, що надаються і реєстраційними документами.Також поцікавтеся цінами проектів різного ступеня складності, термінами їх виконання, гарантійними зобов’язаннями, дізнайтеся, чи розробляє фірма крім архітектурної документації конструкторську і інженерно-технічну, які додаткові послуги (авторськийнагляд, узгодження, дизайн інтер’єрів, ландшафту та ін.) надає компанія.

Порівняйте пропозиції декількох компаній. Незайвим буде ознайомитися з побудованими об’єктами, а при можливості – дізнатися думку про роботу з архітектором у їх власників.У зв’язку з тим, що замовнику з архітектором доведеться досить тісно спілкуватися протягом тривалого періоду часу, ідеальною основою для плідної спільної діяльності є взаємна довіра.

Будинок – це не тільки стіни і дах, а й його начинка – інженерні комунікації. Тому до розробки проекту залучають фахівців різного профілю, які не завжди є штатними співробітниками проектної майстерні.Вони можуть працювати самостійно або в компаніях, які продають і встановлюють інженерне обладнання для будинку.

Важливість довірчих відносин

Особливо важливо налаштуватися на довірчі відносини, якщо людина звертається до архітектора вперше.У Німеччині навіть існує практика, коли клієнт в проектному бюро заповнює анкету, в якій вказує свої переваги у виборі того чи іншого планувального рішення, а якщо у нього немає достатньої інформації, робить позначку «на розсуд архітектора», не маючи правапред’являти потім претензії типу «мені це не подобається, пропонуйте варіанти ще». Зрозуміло, архітектор повинен розглянути різні варіанти під час проектування.

Підготовка до зустрічі з архітектором

Важливо, щоб перед візитом до архітектора людина володіла деякими знаннями. Необхідну інформацію допоможе отримати спеціалізовану літературу.Щоб перша зустріч пройшла продуктивно, відразу визначитеся, буде будинок одно- або двоповерховим, з підвалом або без, з вбудованим або окремо розташованих гаражем, які приміщення і яких розмірів будуть в ньому передбачені.

Добре б заздалегідь ознайомитися з існуючими типами будинків, матеріалами, з яких їх зводять, рекомендаціями з планування, застосовуваним конструктивних рішень, інженерного обладнання.Після того як ви вибрали архітектурну майстерню або архітектора-одиночку, постарайтеся чітко сформулювати побажання, а також визначте, яку суму ви готові вкласти в будівництво будинку.

Результат праці

Підсумком роботи з архітектором повинен стати готовий проект у вигляді папки або зшитого томика з документами та кресленнями. Потім відбувається остаточний грошовий розрахунок з проектним бюро, який підлягає подальшому погодженням в держструктурах.

Вартість проекту залежить від величини об’єкта, його складності, вартості будівництва. Є два основних способи розрахунку – за квадратний метр загальної площі або відсоток від вартості будівництва.

Проект дизайну інтер’єру замовляють і оплачують окремо.Спочатку можна замовити ескіз, а потім якщо замовник бажає продовжити співпрацю, ціну ескізу включають в загальну вартість проекту.

Джерело: superdom.ua

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно