Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Рада має намір демонополізувати ринок житлово-комунальних послуг

9017.jpg
 

Верховна Рада прийняла за основу законопроект, який спрямований на демонополізацію ринку житлово-комунальних послуг та регулює можливість жителів багатоквартирних будинків наймати керуючі компанії на основі загального договору.

Ухвалення в першому читанні депутатського законопроекту №1581-д «Про житлово-комунальні послуги» підтримали 242 депутати при необхідному мінімумі в 226 голосів.

Заступник голови Комітету ВР з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства Олена Бабак повідомила, що законопроектом пропонується з 1 січня 2017 року надавати адресні грошові кошти одержувачам пільг і субсидій.Також передбачається, що, незалежно від того, чи прибув на місце співробітник, який повинен скласти акт про ненадання комунальних послуг або надання послуг недостатню якість, жителі будинків зможуть спільно скласти акт-претензію.

Крім того, об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) і власникам приватної забудови надається право вибирати компанії, які будуть займатися вивозом сміття.«Але вибрати компанію з вивезення сміття з переліку, який складе на конкурсній основі орган місцевого самоврядування», – пояснила Бабак.

Для забезпечення контролю за якістю наданих комунальних послуг законопроект передбачає можливість взяття проб води та газу.

Раніше, в ході попереднього обговорення проекту закону в парламенті, Бабак заявляла, що законопроект спрямований на реалізацію прийнятого раніше закону про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку.Згідно з ним, за словами Бабак, з липня поточного року ЖЕКи повинні бути позбавлені монополії на ринку надання комунальних послуг.Заступник голови профільного комітету ВР відзначала, що неврегульованим залишається питання укладення договорів з управління багатоквартирними будинками і надання житлово-комунальних послуг.

«В даному законопроекті про житлово-комунальні послуги ми пропонуємо процедури, як жителі і споживачі будуть укладати договори на отримання всього комплексу послуг ЖКГ: на послуги з управління, водопостачання, теплопостачання, поводження з відходами, газ і електрику»,- Сказала Бабак. Для цього, зокрема, законопроектом пропонується виділити з квартирної плати послугу по поводженню з твердими відходами.Також впроваджується типовий договір на управління будинком, який передбачає прозоре поділ тарифу із зазначенням розміру плати за комунальні послуги та плати власне за послуги з управління.

Як вказується в пояснювальній записці, законопроект регулює відносини між споживачами і постачальниками комунальних послуг, в тому числі питання встановлення лічильників і оцінки якості надання комунальних послуг.

Законопроект також позбавляє місцеві органи влади права встановлювати тарифи на ряд послуг, які виділяються з комплексу послуг ЖКГ і плата за які формує загальний тариф по обслуговуванню багатоквартирних будинків.У числі таких послуг: переробка та захоронення побутових відходів, централізоване опалення, централізоване постачання холодної води і інші.Зокрема, законопроект наділяє Кабінет міністрів правом встановлювати лише порядок формування тарифів на послуги з поводження з твердими побутовими відходами, а конкретні тарифи встановлюють компанії, які шляхом проведення місцевого конкурсу отримують право нанадання населенню послуг із збирання, переробки та захоронення відходів.

Проект закону передбачає, що співвласники багатоквартирних будинків, в яких не створені об’єднання співвласників, повинні до 1 січня 2017 року визначити форму управління будинком.До цього часу послуги з утримання таких будинків і прибудинкових територій надаватимуть підприємства, які надавали їх до вступу в силу цього закону.

Як повідомляв УНІАН, Президент України Петро Порошенко підписав Закон №417-VIII «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку», прийнятий Верховною Радою 14 травня 2015 року.

Документом встановлено, що спільне майно не може бути поділене між співвласниками багатоквартирного будинку, визначаються права співвласників, нормуються обов’язки і питання відповідальності.Крім того, законом нормується компетенція зборів співвласників і порядок прийняття ними рішень щодо управління багатоквартирним будинком, уточнюється правовий статус ОСББ, яке не може займатися підприємницькою діяльністю, змінюються принципистворення ОСББ.

Закон вступив в силу з 1 липня 2015 року.

Джерело: economics.unian.net

,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно