Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Рада не затвердила законопроект з регулювання тарифів на ЖКГ

4115.jpg
 

Мета цього законопроекту – зробити неможливим подальше встановлення тарифів нижче рівня економічно обґрунтованих витрат.

Верховна Рада повернула Кабінету міністрів на доопрацювання законопроект, який передбачає єдиний принцип встановлення тарифів у сфері житлово-комунальних послуг і виключає відхилення від економічно обґрунтованих витрат на виробництво послуг з відшкодуванням звідповідного бюджету.Народні депутати в четвер з кількох спроб не змогли підтримати в першому читанні урядовий проект закону (№2670) про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення законодавства у сфері теплопостачання та сферіжитлово-комунальних послуг, передає Інтерфакс-Україна.

Згідно з пояснювальною запискою, в діючих законах про житлово-комунальні послуги, про державне регулювання у сфері комунальних послуг, про теплопостачання закріплений основний принцип щодо встановлення цін / тарифів на рівні не нижче економічнообґрунтованих витрат на їх виробництво (надання).”Разом з тим в указних законах містяться норми, які дають можливість встановити тариф з відхиленням від економічно обґрунтованих витрат на виробництво послуг з відшкодуванням з відповідного бюджету”, – сказано в супровідних документах.

При цьому в пояснювальній записці зазначається, що єдиний підхід у встановленні економічно обґрунтованих тарифів у вищевказаних сферах забезпечить раціональне планування державного та місцевих бюджетів, створить необхідні умови для забезпеченняефективного функціонування підприємств сфери теплопостачання та житлово-комунальної сфери.

У свою чергу, заступник голови профільного комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства Олена Бабак з трибуни парламенту заявила, що мета цього законопроекту – зробити неможливим подальше встановлення тарифів нижче рівняекономічно обґрунтованих витрат. Вона зазначила, що комітет визначив, що цей закон в разі його ухвалення повинен набути чинності не раніше 1 вересня 2015.”Тому що на сьогоднішній день є непогашена заборгованість перед підприємствами, які надають послуги водопостачання, водовідведення та теплопостачання”, – сказала вона. При цьому А.Бабак зазначила, що до набрання чинності закону має бути відшкодована ця заборгованість.

Джерело: ubr.ua

, , ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно