Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Рада не змогла подолати вето президента на закон про заборону примусового стягнення житла.

2557.jpg
 

Верховна Рада відхилила Закон " Про внесення змін до Закону України " Про мораторій на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті " щодо посилення захисту прав позичальників " (№ 1610).

“За” проголосували лише 14 з 204 народних депутатів, зареєстрованих у сесійній залі.

Верховна Рада відхилила Закон “Про внесення змін до Закону України” Про мораторій на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті “щодо посилення захисту прав позичальників” (№ 1610).”За” проголосували лише 14 з 204 народних депутатів, зареєстрованих у сесійній залі. Про це передає УНІАН.

Також парламент не зміг подолати вето президента України на даний закон.За дане рішення проголосували лише 129 з 214 народних депутатів, зареєстрованих у сесійній залі. Це означає, що не прийнято ніякого рішення і закон вважається відхиленим.

На засіданні парламенту лідер фракції Радикальної партії Олег Ляшко зазначив, що багато народних депутатів “витягнули картки (картки для голосування – УНІАН) і злиняли із залу”.

Він звернув увагу на те, що в сесійній залі немає навіть 226 народних депутатів – мінімальної кількості для участі в голосуванні.

Закон був прийнятий 28 грудня 2014, але ветований президентом.

Як сказано у висновках, законом пропонувалося уточнити, що заборона примусового стягнення в безспірному порядку нерухомого житлового майна, яке вважається предметом застави відповідно до статті 4 Закону “Про заставу” і / або предметом іпотеки відповідно до статті 5 Закону”Про іпотеку”, якщо таке майно виступає в якості забезпечення зобов’язань громадянина України (позичальника або майнового поручителя) за споживчими кредитами, наданими йому кредитними установами – резидентами України в іноземній валюті та іншогомайна (майнових прав), яка відповідно до законодавства або кредитного договору підлягає стягненню з такого позичальника, поширюється і на випадки примусового стягнення такого майна за виконавчим написом нотаріуса.

Крім того, пропонувалося встановити, що вимога щодо заборони кредитним установам здійснювати поступку (продаж, передачу) заборгованості або боргу за споживчими кредитами, наданими громадянам України та кредитними установами – резидентамиУкраїна в іноземній валюті, не поширюється на банки, віднесені до категорії неплатоспроможних та щодо яких здійснюються процедури виведення з ринку відповідно до Закону “Про систему гарантування вкладів фізичних осіб” в частині поступки (продажу, передачі)заборгованості або боргу на користь (у власність) іншої особи (пропонована редакція пункту 7 Закону “Про мораторій на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті”).

У висновках президента до закону сказано, що він “не вирішує проблеми громадян (позичальників або майнових поручителів) за споживчими кредитами, що надаються їм кредитними установами – резидентами України в іноземній валюті, оскільки законом лишепропонується уточнити існуючий механізм заборони на стягнення майна таких громадян, а не комплексно вирішити проблему з погашення валютних кредитів.Такі позичальники внаслідок девальвації національної валюти не мають можливості обслуговувати свою кредитну заборгованість, обсяг якої змінюється відповідно до коливань валютного обмінного курсу “.

“Таким чином, розглянутий закон лише фактично відкладає вирішення проблеми погашення банківських кредитів в іноземній валюті на невизначений термін, залишивши позичальника сам на сам зі зростаючим за нинішніх умов боргом”, – йдеться у висновках.

У висновках сказано: “Отже, відсутність комплексного врегулювання питання погашення заборгованості громадян (позичальників або майнових поручителів) за споживчими кредитами, що надаються їм кредитними установами – резидентами України в іноземній валюті,призводить до стійкого погіршення ситуації в банківській системі, зниження її ліквідності, а також подальшого зубожіння населення та збільшення соціальної напруженості “.

Президент пропонував Закон “Про внесення змін до Закону України” Про мораторій на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті “щодо посилення захисту прав позичальників” відхилити.

Джерело: realt.ua

Возможно, Вам также будет интересно