Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Рада обмежила передачу в користування землі без аукціонів

9389.jpg
 

Верховна Рада прийняла закон, який зменшує кількість умов, що дозволяють передавати в користування земельні ділянки державної та комунальної власності без проведення земельних торгів.

За прийняття Закону “Про внесення змін до Земельного кодексу України щодо проведення земельних торгів” проголосували 228 народних депутатів при необхідному мінімумі в 226 голосів.

Депутат Олег Кулініч повідомив, доповідаючи щодо законопроекту №2279, що до повторного другого читання в законопроекті врахували 29 правок, запропонованих депутатами.Зокрема, без аукціонів пропонується передавати землі громадянам для сінокосів, городів, пасовищ, а також під творчі майстерні.

“Це як раз ті дискусійні питання, які піднімалися в сесійній залі під час другого читання законопроекту”, – сказав Кулинич.

Як вказується в пояснювальній записці, в проекті закону пропонується виключити із Земельного кодексу України положення, які дозволяють передавати в користування земельні ділянки державної та комунальної власності без проведення земельних торгів.Йдеться про заборону передачі без аукціону землі в оренду державним та комунальним підприємствам, бюджетним установам, вищим навчальним закладам, а також господарським товариствам, у статутному капіталі яких державна або комунальна частка акцій перевищує60%.Також не буде передаватися в користування без аукціону земля для створення озеленених територій загального користування, для ведення фермерського або особистого господарства, садівництва, будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибнаділянка), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів. Пропонується заборонити передачу в користування без проведення торгів землі для розміщення інфраструктури оптових ринків сільськогосподарської продукції.

У той же час, депутати запропонували вказати, що без аукціону може передаватися земля для учасників антитерористичної операції (АТО) під будівництво особистого житла.

Спікер Володимир Гройсман запропонував для того, щоб не було зловживань, врахувати при голосуванні правку про неможливість зміни призначення ділянок, які виділяються учасникам АТО.

“Я пропоную записати, що не поширюється такий порядок (проведення аукціонів – УНІАН) на виділення ділянок учасникам АТО під індивідуальне житлове будівництво без перепрофілювання земельної ділянки”, – сказав Гройсман.

Також автори законопроекту пропонують виключити із Земельного кодексу України норму, яка дозволяє визначати іншими законами в обхід кодексу додаткові випадки передачі земельних ділянок в оренду без проведення аукціонів.

Джерело: economics.unian.net

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно