Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Рада перейменувала Кіровоград

190713
 

Верховна Рада України підтримала проект постанови №4222 “Про приведення назви міста Кіровоград Кіровоградської області у відповідність до вимог Закону України “Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборона пропаганди їх символіки”. За рішення проголосували 230 нардепів.

“Перейменувати місто Кіровоград Кіровоградської області на місто Кропивницький”, – сказано в тексті постанови. Документ вступає в силу з дати прийняття постанови.

Відзначимо, перейменування відбулося в честь заслуженого українського драматурга і актора Марка Кропивницького, який народився на території сучасної Кіровоградської області. У Єлисаветграді, що пізніше носив ім’я Кіровограда, відбулася перша вистава “Товариства українських артистів під управлінням М. Л. Кропивницького”.

Відзначимо, що Кіровоградською міською радою було запропоновано сім варіантів нової назви міста, серед яких Єлисаветград, Інгульськ, Златопіль, Кропивницький, Благомір, Ексампей та Козацький. Разом із тим, в ході громадського опитування найбільше респондентів підтримали назву Кропивницький. “Ім’я Кропивницького стоїть поруч із іменами борців за незалежність і самостійність України, таких як Тарас Шевченко, Іван Франко, Леся Українка та інші. Отже, Кропивницький першим констатував перед світом, що українці – не просто народ, а нація, зі своїми культурою і звичаями. “Кропивницький” визначає конкретні досягнення України в галузі формування світової культури. “Кропивницький” безсумнівно впишеться у вінок назв обласних центрів Хмельницький та Івано-Франківськ, що не викликають ніяких заперечень, і своєю появою сприятиме прискоренню формування національної ідеї “Багата країна – вільна людина – культурна нація”, – йдеться в пояснювальній записці.

Джерело: https%3a%2f%2fwww.rbc.ua

, , , ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно