Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Рада прийняла закон про комісію, яка встановлює тарифи ЖКГ

article3662
 

Верховна Рада України прийняла в другому читанні і в цілому законопроект №2966-д про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ).

“За” проголосували 250 народних депутатів з 226 мінімально необхідних. Тепер документ мають підписати спікер Верховної Ради Андрій Парубій і президент України Петро Порошенко.

Як наголошується в пояснювальній записці до документа, мета законопроекту – забезпечити незалежність НКРЕКУ. Крім того, від прийняття документа залежить виділення Україні 600 млн. євро європейської фінансової допомоги.

Законопроект у першому читанні прийняли ще в квітні. Однак у липні прийняття документа провалили і відправили в комітет на повторне друге читання.

Зокрема, внесені такі зміни:

– доопрацьовано механізм формування конкурсної комісії для створення балансу між різними гілками влади;

– уточнено положення, що регулює гласність дій регулятора;

– впорядковано питання оплати праці членів НКРЕКУ, а також посилена їхня персональна відповідальність;

– визначені принципи формування розрахунку і встановлення регулятором тарифів для суб’єктів природних монополій.

У результаті майбутні члени НКРЕКУ будуть відбиратися конкурсною номінаційною комісією у складі двох представників від президента, двох від Верховної Ради і одного від Кабінету міністрів. Прийом заявок здійснюється протягом 45 днів із моменту оголошення конкурсу.Глава НКРЕКУ обирається членами комісії на закритому голосуванні. Одна і та ж особа не може бути членом комісії більше двох термінів.

Зараз главу і членів НКРЕКУ призначає і звільняє президент своїм указом.

Крім того, сьогодні комісія існує повністю за бюджетні кошти, але документом передбачається, щоб НКРЕКУ фінансували учасники ринку за допомогою щоквартальних внесків.

Законопроект №2966-д став уже десятим зареєстрованим у Раді за останні 16 років документом, який повинен встановлювати правила діяльності національного регулятора природних монополій.

На думку експертів, такий закон необхідний, щоб нівелювати політичні факти при формуванні тарифів ЖКГ.

Джерело: segodnya.ua

, , , , , ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно