Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Рада прийняла закон про створення Фонду енергоефективності

17088.jpg
 

Згідно з пояснювальною запискою, даним законопроектом передбачається створення внутрішньої ієрархічної організаційної структури, що складається з наглядової ради, дирекції, технічного та фінансового офісів.
Рада України прийняла в другому читанні і в цілому закон про створення Фонду енергоефективності, яким передбачається створення організаційної структури для ефективного використання коштів на термомодернізацію і енергетичну модернізацію житлового фонду.

За відповідний законопроект №5598 «Про Фонд енергоефективності» проголосували 278 депутатів при необхідному мінімумі в 226 голосів.

Представляючи законопроект, голова підкомітету Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Олексій Рябчин зазначив, що Фонд енергоефективності дозволить скоротити витрати енергоресурсів.

«Створення Фонду енергоефективності дозволить залучити не тільки гроші з бюджету, а й міжнародну допомогу. Європейський Союз і уряд Німеччини виділять 120 млн євро безповоротної допомоги для наповнення цього фонду.Фонд енергоефективності створить можливості для прозорого управління та створення інструментів », – сказав Рябчин.

Також, доповідаючи по законопроекту, віце-прем’єр-міністр України – міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко зазначив, що створення Фонду енергоефективності дозволить залучити міжнародну допомогу.

«Україні необхідна енергетична модернізація, а для цього потрібні кошти, які ми повинні дати населенню, щоб здійснити термомодернізацію і енергетичну модернізацію всього житлового фонду. Коштів на ці цілі в держбюджеті дуже мало », – сказав він.

Згідно з пояснювальною запискою, даним законопроектом передбачається створення внутрішньої ієрархічної організаційної структури, що складається з наглядової ради, дирекції, технічного та фінансового офісів.

«Наглядова рада включає в себе трьох представників Кабінету міністрів, трьох незалежних представників і одного представника донорів.IFC (Міжнародна фінансова корпорація – УНІАН), яка увійде до складу наглядової ради, допомагатиме в технічному напрямі.При цьому в законопроекті чітко визначені вимоги до членів наглядової ради, що виключить ризики посадових зловживань. Дирекція фонду складається з трьох директорів – директора, фінансового директора і технічного директора.Проект акта встановлює принципи функціонування технічного та фінансового офісів, які повинні погоджувати проекти незалежно один від одного і орієнтуючись на максимальний ефект досягнення енергозбереження », – сказано в пояснювальній записці.

Також в документі зазначається, що така структура діяльності розроблена на основі практик країн – членів ЄС і спрямована на виключення корупції і ефективне використання коштів на проекти енергоефективності.

«Законопроектом передбачено механізми залучення коштів на впровадження енергоефективних заходів та інструменти фінансування заходів щодо підвищення рівня енергетичної ефективності будівель (Фонд енергоефективності), засновані на практиках країн -членів ЄС », – повідомляється в пояснювальній записці.

Джерело: unian.net

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно