Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Рада прийняла закон про впровадження аудиту енергоефективності будівель

17164.jpg
 

Цей закон відкриває шлях до запровадження в Україні стандартів з будівництва будівель з рівнем споживання енергоресурсів, близьким до 0.
Верховна Рада України прийняла в другому читанні і в цілому законопроект, що передбачає впровадження системи обов’язкового аудиту енергоефективності будівель, який проводитимуть сертифіковані компанії, і визначає основні енергоефективні заходи дляспоруд.

За відповідний законопроект “Про енергетичну ефективність будівель” №4941-д проголосували 259 депутата при необхідному мінімумі в 226 голосів.

Віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко, виступаючи у Верховній Раді з цього законопроекту, повідомив, що впровадження аудиту дає можливість ефективно проводити енергоефективнізаходи і дозволить істотно скоротити споживання енергоресурсів в країні.

“Для кожної української сім’ї необхідно, щоб впровадження енергоефективних заходів проходило найбільш ефективно.Для цього, в першу чергу, необхідно проаналізувати, що потрібно зробити, отримати рекомендації від кваліфікованих людей і отримати максимальний ефект “, – сказав Зубко, додавши, що даний законопроект відповідає вимогам Третього енергетичного пакета ЄС.

У свою чергу заступник голови комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства Олена Бабак, доповідаючи по законопроекту, повідомила, що цей закон відкриває шлях до запровадження в Україні стандартів побудівництву будівель з рівнем споживання енергоресурсів, близьким до 0.

Як наголошується в пояснювальній записці, для об’єктів будівництва та існуючих будівель передбачається впровадити сертифікацію енергетичної ефективності.Її метою є визначення фактичних показників енергоефективності будівель, проведення оцінки відповідності зазначених показників встановленим мінімальним вимогам.

Також передбачається розробка рекомендацій щодо підвищення рівня енергетичної ефективності будівель, що враховують місцеві кліматичні умови, які будуть технічно і економічно обгрунтованими.

Термін дії сертифіката енергетичної ефективності будівлі, згідно з європейськими нормами, становитиме не більше 10 років.

Згідно з пояснювальною запискою, законопроект був розроблений для виконання директиви Європейського парламенту і рад 2010/31 / ЄС “Про енергетичну ефективність будівель”.

“Законопроектом передбачено механізми залучення коштів на впровадження енергоефективних заходів та інструменти фінансування заходів щодо підвищення рівня енергетичної ефективності будівель (Фонд енергоефективності), засновані на практикахкраїн-членів ЄС “, – повідомляється в пояснювальній записці.

Джерело: unian.net

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно