Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Рада розкрила інформацію з держреєстру з нерухомості чиновників

5070.jpg
 

За відповідне рішення всього проголосували 240 нардепів.

Верховна Рада України підтримала в другому читанні і в цілому законопроект №2423 “Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення прозорості в сфері відносин власності з метою запобігання корупції”.За відповідне рішення всього проголосували 240 нардепів при 226 мінімально необхідних, передає кореспондент РБК-Україна.

Представляючи законопроект, Єгор Соболєв підкреслив, що його готував цілий колектив авторів з різних фракцій.”Ідею законопроекту подав Леонід Козаченко”, – зазначив Соболєв.

“Це закон, який ми вже прийняли за основу, і який дозволить кожному громадянину, ввівши прізвище чиновника, дізнатися, які у нього квартири, земельні ділянки, будинки, автомобілі, і коли ці об’єкти куплені.Закон надзвичайно важливий, тому що дозволить вивести на чисту воду корупціонерів з прокуратури, МВС, податкової та інших державних органів “, – написала народний депутат з фракції” Самопоміч “Ганна Гопко на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

Законопроект пропонує викласти в новій редакції статтю 28 закону України “Про державну реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обтяжень”, встановивши, що для фізичних та юридичних осіб інформація з державного реєстру прав надається нетільки за об’єктом нерухомого майна, як це передбачено в чинній редакції закону, а й за суб’єктом права. При цьому, у разі запиту по суб’єкту прав – інформація про об’єкти нерухомого майна надаватиметься з певними обмеженнями.Так, щоб уникнути розкриття персональної інформації про місце проживання особи, що часто збігається з адресою нерухомого майна у власності, а також з метою попередження протиправних посягань на власність особи, пропонується розкривати відомості проназві області, міста, району, на території яких розташований об’єкт нерухомого майна.

Як очікується, такий підхід дозволить, з одного боку, виконати цілі і завдання законопроекту, а з іншого – не нашкодити суб’єктам власності на нерухоме майно відкриттям інформації про їхні права на нерухоме майно.

Також законопроектом пропонується внести зміни до закону “Про державний земельний кадастр України”, якими встановлюється, що відомості Державного земельного кадастру є відкритою інформацією.

Крім того, закон “Про дорожній рух” пропонується доповнити статтею 34-1, якою пропонується відрегулювати надання інформації про зареєстровані транспортні засоби з Єдиного державного реєстру.

Також пропонується доповнити закон “Про попередження корупції” змінами про місцезнаходження об’єктів, які наводяться в декларації, а саме: назва області, району, населеного пункту, в яких знаходиться об’єкт.

Нагадаємо, 12 травня 2015народні депутати підтримали цей законопроект у першому читанні. За відповідне рішення всього проголосували 243 нардепа при 226 мінімально необхідних.

Джерело: rbc.ua

, , ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно