Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Рада відкрила шлях для інвестицій у Чорнобильську зону відчуження

hqdefault
 

Прийнятий Верховною Радою в четвер закон “Про врегулювання окремих питань правового режиму території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи” (№4437), дозволить вирішити в зоні відчуження питання розпорядження землями держвласності і врегулювати містобудівну діяльність, даючи можливість залучати інвестиції, вважає міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак.

“Сподіваюся, що парламент, прийнявши цей закон, відкрив для інвесторів шлях в Україну”, – цитує міністра прес-служба Мінприроди.

Він зазначив, що сьогодні ряд інвесторів цікавить будівництво сонячних електростанцій в зоні відчуження. Головною перешкодою було саме відсутність прав розпорядження землею на цих територіях.

Семерак додав, що закон також вирішує проблему видачі дозволів на спецкористування водних об’єктів і на викиди забруднюючих речовин в атмосферу.

Міністр вважає, що прийняття цього документа дасть можливість змінити ставлення до зони відчуження, що вкрай необхідно, тому що з дня Чорнобильської катастрофи вже минуло 30 років, забруднена територія стала значно безпечніше.

“Нам потрібні нові підходи і стратегії адаптації та розвитку Чорнобильської зони в напрямку розвитку наукової, туристичної та економічної галузей”, – зазначив глава Мінприроди.

О.Семерак нагадав, що раніше президент Петро Порошенко підписав указ про створення на території зони відчуження Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника у двох районах Київської області загальною площею 227 тис. га, який вступить в силу саме з дня набрання чинності прийнятого Радою закону, що регулює питання про відведення земельних ділянок зон відчуження і відселення.

Джерело: interfax.com.ua

, , , , ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно