Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Рада відмовилася спростити приватизацію земельних ділянок

16402.jpg
 

Верховна Рада відхилила законопроект, що спрощує процедуру оформлення права власності та отримання в користування земельних ділянок.
За прийняття законопроекту №3190 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо зняття штучних обмежень на реалізацію права на приватизацію та отримання в користування земельних ділянок» проголосували 170 народних депутата при необхідномумінімумі в 226 голосів.

Наступні пропозиції спікера Андрія Парубія про повернення документа на доопрацювання в Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин та суб’єкту законодавчої ініціативи також не знайшли підтримки у депутатів.

Представляючи законопроект, заступник голови Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Олександр Бакуменко відзначив, що даний законопроект зніме штучні обмеження на реалізацію права на приватизацію.«На думку комітету, затвердження цього законопроекту дозволить оптимізувати процедуру оформлення прав на земельні ділянки під нерухомим майном, посприяє будівництва інфраструктурних об’єктів, забезпечить права фізичних та юридичних осіб отриматиземлю для містобудівних потреб у власність і користування. Також, створить грунт для збільшення доходів місцевих бюджетів. Прошу підтримати рішення комітету », – зазначив він.

Норми документа передбачають надання органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування можливість передавати у власність і користування земельні ділянки державної та комунальної власності за відсутності детальногоплану або плану зонування в разі, якщо на земельній ділянці знаходиться будівля у власності особи, якій передається ділянку, і при будівництві лінійних об’єктів транспортної та енергетичної інфраструктури.

А також органи місцевої влади можуть оформити приватизацію земельних ділянок, наданих раніше в користування, і продовжити договори оренди.

Це питання викликало ряд зауважень народних депутатів, зокрема, Єгора Соболєва та лідера фракції «Радикальної партії» Олега Ляшко, які стверджували, що це створює передумови до «варварської» забудові та корупції.Однак, на думку авторів законопроекту, такі заяви депутатів є безпідставними, оскільки законопроект дозволить громадянам України приватизувати земельні ділянки, так як не всі місцеві бюджети мають можливість на виготовлення містобудівноїдокументації, а за законом заборонено приватизовувати земельні ділянки в разі відсутності такої документації.

Джерело: unian.net

,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно