Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Рада відправила на повторне перше читання закон про НКРЕКУ

8924.jpg
 

Верховна Рада відправила на повторне перше читання законопроект “Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг України”, який дозволяє посилити незалежність комісії від усіх органівдержавної влади та посилює вимоги до керівництва відомства.

За відповідне рішення (повернення законопроекту в комітет і повторне голосування) на засіданні в середу проголосувало 242 депутата при необхідних 226.

Незважаючи на те, що даний законопроект пропонувалося парламенту прийняти в першому читанні, необхідну кількість голосів ініціатива не набрала.

Варто зазначити, що законопроект про НКРЕКУ розглядається вже вдруге: у червні Рада відправила його на доопрацювання Кабінету міністрів України.

Відповідно до законопроекту, уряд хоче посилити незалежність НКРЕКУ від усіх органів державної влади, посиливши вимоги до керівництва комісії, а також надавши регулятору певну фінансову незалежність від держбюджету.

Комісія, відповідно до законопроекту, є юридичною особою, має самостійний баланс, рахунки в органах Державної казначейської служби України, гербову печатку.

Члени НКРЕКУ, інші її посадові особи діють незалежно, а будь-яким органам державної влади, політичним силам, компаніям забороняється втручатися в роботу комісії.

Також у законопроекті наголошується, що голова та члени комісії не мають права проводити зустрічі наодинці з представниками енергетичних компаній.”Такі зустрічі повинні проходити за участю не менше двох членів комісії або керівників структурних підрозділів”, – підкреслюється в проекті закону.

Рішення комісії, згідно з документом, не підлягають узгодженню з органами державної влади.

Згідно з проектом закону, НКРЕКУ зобов’язана проводити щорічний аудит фінансової діяльності.

До складу НКРЕКУ входять сім членів.Призначення на посаду членів комісії здійснюється за результатами відкритого конкурсу, який оголошується і проводиться комісією при президенті України.До складу конкурсної комісії входять: дві людини, яких визначає президент України; дві людини, яких визначає Верховна Рада України за поданням голови ВРУ; міністр енергетики.

Строк повноважень членів НКРЕКУ становить шість років.”При цьому забезпечується періодична ротація складу комісії. Одне і те ж особа не може бути членом комісії більше двох термінів поспіль”, – наголошується в документі.

Голова НКРЕКУ обирається членами комісії шляхом таємного голосування і переобирається кожні два роки.

Джерело: economics.unian.net

,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно