Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Рада забезпечила права мешканців гуртожитків, дозволивши їм приватизувати житлоплощу

16732.jpg
 

Народні депутати України проголосували в цілому за закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків” з пропозиціями, внесеними раніше президентом України.
Як передає кореспондент агентства “Інтерфакс-Україна”, на ранковому пленарному засіданні в середу за відповідний закон (№1076) проголосували 256 народних депутатів. “Закон не містить політичних складових.Необхідність прийняття закону обумовлена ​​складною соціально-економічною ситуацією в Україні, системними порушеннями законних прав громадян, які змушені жити в гуртожитках, і врегулювання на законодавчому рівні питання забезпечення їх житлових прав “, -заявив перед голосуванням з трибуни парламенту автор законодавчої ініціативи, нардеп Андрій Шинькович (фракція “Блоку Петра Порошенко”).

При голосуванні парламентарії врахували пропозиції президента України до закону щодо забезпечення рівного права громадян на реалізацію права на приватизацію житлових приміщень у гуртожитках.

Також народні депутати підтримали пропозицію представника президента в парламенті, Ірини Луценко (фракція “БПП”) і виключили із закону норми щодо визначення категорій осіб, які мають право проживати в гуртожитку.”Закон передбачає, що житлова площа в гуртожитку надається одиноким громадянам і сім’ям, які мають право проживати в гуртожитках, за рішенням адміністрації підприємства.При цьому, ні в чинній редакції Житлового кодексу Української РСР, ні в законі, який розглядається, не визначені категорії осіб, які мають право проживати в гуртожитку. Прошу врахувати ці зауваження при голосуванні “, – заявила з трибуни парламенту І.Луценко.

Як повідомлялося, 20 травня 2016р президент України Петро Порошенко застосував право вето і повернув на повторний розгляд Верховної Ради закон, який дозволяв приватизувати житло в гуртожитках. П.Порошенко мотивував своє рішення тим, що “закон містить норми, які суперечать Конституції та законам України, і не створює належних правових механізмів реалізації житлових прав мешканців гуртожитків та містить ризики їх порушення”.

Президент, зокрема, назвав неприйнятними положення закону, що обмежують права громадян на приватизацію кімнат у гуртожитках в залежності від наявності трудових або службових відносин з підприємством, яке надало їм право проживати в гуртожитку, або вЗалежно від офіційної реєстрації місця проживання в гуртожитку.”Встановлення несправедливих правил реалізації прав громадян в такій чутливій сфері, як житлові відносини, може призвести до посилення соціальної напруженості в суспільстві, а також стати фактором соціальних конфліктів”, – зазначив П.Порошенко.

1 листопада 2016р Верховна Рада відправила на доопрацювання в профільний комітет законопроект №1076. Нардепи розглянули пропозиції глави держави до даного законопроекту і не погодилися його відхилити, як пропонував президент.При цьому народні депутати не змогли подолати вето президента – за таку пропозицію проголосувало всього 188 народних депутатів при 300 необхідних.

Джерело: interfax.com.ua

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно