Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Рада зменшила кількість обов’язкових погоджень для будівельників

16808.jpg
 

Документом скасовується необхідність отримання додаткових технічних умов від Державної служби надзвичайних ситуацій.
Верховна Рада України прийняла закон, що передбачає зменшення кількості обов’язкових погоджень з різними інстанціями для будівельних компаній.

За прийняття відповідного законопроекту №5587 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо поліпшення умов ведення будівельної діяльності» у другому читанні проголосували 276 народних депутатів при необхідному мінімумі в 226 голосів.

Перший заступник голови Комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства Дмитро Андрієвський, доповідаючи по законопроекту, повідомив, що документом скасовується необхідність отримання додатковихтехнічних умов від Державної служби надзвичайних ситуацій.

«Законопроект передбачає скасування зайвих дозволів, розпоряджень, узгодження в будівництві, які і так вже враховані в будівельних нормах і правилах.За рахунок того, що будуть погоджені архітектурно-будівельні вимоги до проектів, не треба буде додатково звертатися до служби надзвичайних ситуацій.Виконуючи всі вимоги нормативів, можна буде скоротити кількість дозвільних процедур і терміни їх впровадження. Чиновники вже не будуть затверджувати перелік будівельних робіт, які не потребують дозвільних документів. Прошу підтримати », – сказав Андрієвський.

За його словами, прийняття цього законопроекту дасть можливість просунутися Україні в рейтингу Світового банку Doing Business.

Згідно з пояснювальною запискою, законопроектом пропонується скасувати обов’язкову експертизу з питань міцності, надійності та довговічності для об’єктів будівництва I і II категорій складності на територіях зі складними умовами.

Крім того, пропонується визначити правові умови для вдосконалення збору даних державної статистичної звітності про прийняття в експлуатацію завершених об’єктів.

Також цим законопроектом регулюється ситуація з ліцензуванням сертифікованих інженерів, передбачаючи вищу освіту для архітекторів.

Джерело: unian.net

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно