Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Реформування в земельній сфері станеться не скоро, – експерт

2427.jpg
 

Чиновники не поспішають боротися з земельною корупцією, заявляють учасники ринку.

Ще торік навесні Земельна спілка України презентував програму «10 кроків для подолання корупції в земельних відносинах».

Втім, кажуть, досі жодних зрушень у цьому напрямку немає, повідомляють Економічні Вісті.

Програма 10 кроків ми розсилали усюди. Мною особисто була врученв в Кабінеті міністрів важливим особам ця програма, вона відсилалася в Адміністрацію Президента, кожному народному депутату в комітети. Результату нуль.Тому що просто не можуть з корупцією боротися органи, які безпосередньо нею і займаються, – пояснює член Ради Асоціації “Земельна спілка України”.

Зокрема, так і не вдалося передати державні землі у власність територіальних громад, зробити публічним земельний кадастр і реформувати процедуру безоплатної приватизації земельних ділянок.

Ті ж землі сільгосппризначення: здавалося б мораторій у нас є, продавати ви не можете. Зате безкоштовно отримуєте в будь-яких кількостях від держави. У нас повно схем, коли на фермерів реальних і фіктивних оформляються величезні площі землі.Ну я думаю ще один рік і в держави, у нас вже знаєте земель сільгосппризначення державної власності майже не залишиться, – коментує завідувач кафедри землевпорядного проектування НУБіП України.

Єдиний позитив, кажуть в Земельному союзі, це скасування податкової оцінки нерухомості чи землі, яка призвела до монополізації ринку і подорожчання послуг.

Джерело: realt.ua

Возможно, Вам также будет интересно