Категории
16971.JPG
Реконструкція Софійській площі в Києві: замінять плитку і може з’явитися фонтан
16.05.2017 Дайджест
 

Міська влада має намір взятися за реконструкцію Софійській площі, яку останній раз капітально ремонтували в кінці 90-х.
За словами керівництва нацзаповідника, мова йде про заміну мощення площі, яке значно зносилося за багато років.У Софії впевнені, що сама площа потребує не тільки в ремонті пішохідної зони, а й в комплексний благоустрій: нових лавочках, освітленні, зелених клумбах і навіть у фонтані.

Як розповіла гендиректор нацзаповідника “Софія Київська” Неля Куковальська, реконструкція площі обговорювалася на засіданні міська влада на початку цього року.”Порушувалося питання про те, щоб площу не служила парковкою, а була публічним простором з лавочками, клумбами, освітленням. Щоб городяни могли посидіти і помилуватися видами на древній храм.Обговорювалися і техпроблеми: відсутність каналізації під площею, через що вона постійно підтоплюється, перенесення транзитного газопроводу, який проходить через двір Софії, реконструкція всіх інженерних мереж під площею “, – говорить Куковальська.

Однак на засіданні, яке пройшло днями, жоден піднятий раніше питання не було розглянуто. “На останньому засіданні розглядалося тільки вузьке коло питань, наприклад, заміна мощення на площі. Нами було відправлено відповідний лист на ім’я голови КМДА.Ми будемо наполягати на тому, щоб був проведений конкурс на кращий проект “, – говорить Куковальська.Не проти в нацзаповідника повернути на площу чавунний фонтан, який прикрашав її з 1870 року і був побудований за проектом архітектора Шилле, але в кінці 20-х років минулого століття його прибрали. “У тому вигляді, в якому він існував, можливо, його і не варто відновлювати.Він міг бути, наприклад, сучасної форми “, – говорить діректорзаповедніка.

Як повідомили “Сегодня” в КК “Київавтодор”, зараз розробляється проектно-кошторисна документація по капремонту Софійській площі.”Проектна документація розробляється відповідно до вимог діючих нормативних документів і з урахуванням вихідних даних, наданих, зокрема, департаментом культури КМДА і” Софією Київською “, – розповіли в корпорації.

Джерело: segodnya.ua

Читайте также

** *