Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Реєструвати нерухомість тепер будуть органи місцевого самоврядування

7909.jpg
 

Законопроект передбачає делегування органам місцевого самоврядування повноважень щодо надання послуг з реєстрації прав на нерухоме майно, а також збільшення доступності адміністративних послуг у сфері державної реєстрації речових правшляхом надання повноважень нотаріусам і залучення до реєстрації державних виконавців та банківських установ.

За Міністерством юстиції та його територіальними органами залишаються повноваження щодо нормативно-методичного забезпечення державної реєстрації прав, контролю за проведенням такої реєстрації; розгляду скарг на рішення дії чи бездіяльностідержавних реєстраторів; забезпечення підвищення кваліфікації державних реєстраторів.

Крім цього, вперше в системі державної реєстрації прав пропонується ввести можливість оскарження рішень, дій та бездіяльності органів державної реєстрації прав в адміністративному порядку.Зокрема, особа, яка вважає, що його права порушені, зможе оскаржити відповідні дії або рішення територіального органу Міністерства юстиції.У разі незгоди з рішенням зазначеного органу за результатами розгляду скарги, його можна буде оскаржити в Мін’юсті. Виняток становлять рішення про державну реєстрацію прав, які можна буде оскаржити виключно в Мін’юсті або в суді.

Законопроект передбачає і адміністративну відповідальність за порушення строків державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень.

Джерело: budport.com.ua

, ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно