Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Рейтинг української нерухомості різко впав

207.jpg
 

Україна опустилася в рейтингу прозорості Global Real Estate Transparency Index 2014 з 61 на 74 місце, повідомили “Вістям” в компанії JLL. Ми знаходимося між Панамою і Кувейтом.
Найбільш прозорим ринком була визнана Великобританія. У десятку списку найпрозоріших ринків нерухомості увійшли США, Австралія, Нова Зеландія, Франція, Канада, Нідерланди, Ірландія, Фінляндія і Швейцарія.

Фахівці JLL розраховували показник прозорості на 102 світових ринках нерухомості.Індекс для кожного з них обчислюється по 115 факторам, а оцінки даються за шкалою від 1 до 5, в якій 1 бал свідчить про повну прозорість ринку нерухомості, а 5 балів – про його повної непрозорості.Залежно від отриманої оцінки країни / ринки розподіляються за п’ятьма групами: “з високою прозорістю”, “прозорі”, “із середнім рівнем прозорості”, “з низькою прозорістю” і “непрозорі”.

Оцінка України в цей раз погіршилася з 3,46 бала до 3,71, в результаті чого вона також втратила позиції в переліку ринків з середньою прозорістю і перейшла в розряд країн з низькою прозорістю.”Дуже несприятливо на результатах України та Росії позначилася політична напруженість”, – відзначають експерти JLL. Російські регіони так само опустилися в рейтингу з 54 місця на 70.

Дані JLL свідчать, що ринки, які стають більш прозорими, починають привертати до себе увагу інвесторів і мінятися в кращу сторону. “Україна під час війни не може бути інвестиційно привабливою.Але якщо вдасться найближчим часом навести порядок в країні і встановити статус-кво з сусідами – показник рейтингів виросте “, – запевнив” Вести “віце-президент Міжнародної федерації нерухомості ФІАБСІ Олександр Бондаренко

Втім, погіршення показників Українипов’язано не тільки з війною на сході країни. “Тут дуже багато наслідків правління Януковича і підвищить при ньому корупційного тиску на бізнес”, – вважає президент Конфедерації будівельників України Лев Парцхаладзе.А якщо порівнювати корупцію і війну, то корупція відлякує інвестора навіть більше. “Інвестори хочуть, насамперед, бачити прозорі правила ведення бізнесу, – упевнений Бондаренко.- Грузія свого часу локалізувала свій територіальний конфлікт з Росією, не відмовившись від претензій на спірні території, і провела антикорупційну реформу – і пішов вал інвестицій “.

При цьому експерти сходяться на думці, що зараз у України великі можливості повернути довіру інвесторів, насамперед, провівши реформу дозвільної системи та спростивши, зокрема, процедуру виділення землі.”Як тільки будуть видні реальні результати, бізнес – і вітчизняний, і іноземний – активізується”, – запевнив “Вести” Парцхаладзе.

Наприклад, за словами голови офісу JLL в Україні Дмитра Сенниченко, міжнародні системні орендарі почнуть реалізовувати свою стратегію експансії в Україну. “Але для цього їм необхідно відчуття початку подолання кризи і нестабільності в країні”, – говорить він.

Джерело: business.vesti.ua

Возможно, Вам также будет интересно